Informacje - edycja 681, 13.10.2023

13/10/2023

  1. Od poniedziałku do budynków spółdzielni mieszkaniowej płynie tzw. ciepło systemowe. W zeszłym roku sezon grzewczy rozpoczął się trzy tygodnie wcześniej, bo już 20 września. Okazało się, że PEC uruchomił sezon grzewczy dla budynków wielorodzinnych dopiero wtedy, kiedy spółdzielnia skierowała do prezesa Lecha Klizy odpowiednie pismo. Jakby tego było mało, mieszkańcy domków jednorodzinnych w Lubartowie, podłączonych do sieci PEC twierdzili, że do ich domów także nie płynie ciepło, bo to Spółdzielnia nie rozpoczęła sezonu grzewczego. Co ciekawe rok temu prezes PEC twierdził, że decyzja spółdzielni nie ma wpływu na zakończenie czy rozpoczęcie sezonu grzewczego. Dlaczego zatem w PEC czekano na pismo ze Spółdzielni – o tym w naszym materiale. 
  2. Podczas wakacyjnej sesji radni zabezpieczyli środki dla działkowiczów lubartowskich ogródków, ale słowo radni to za dużo powiedziane bo okazało się, że jedna z radnych, która jest działkowcem nie poparła uchwały dla działkowców. Mimo, że uchwała została podjęta w sierpniu to do dzisiaj burmistrz nie przedłożył uchwały, która pozwalała by na realizację uchwały. Co wydarzyło się w ratuszu i kto nie chciał wesprzeć miłośników zieleni o tym w naszym materiale. 
  3. Osiedle Popiełuszki będzie mogło, tak jak inne tereny spółdzielni mieszkaniowej sięgnąć po środki z funduszy europejskich na rewitalizację. To co dzisiaj jest oczywiste wcale takie nie było jeszcze trzy miesiące temu, kiedy burmistrz przedłożył uchwałę o rewitalizacji Lubartowa bez wpisanego w ów dokument osiedla Spółdzielni Mieszkaniowej. Okazuje się, że uchwała przedłożona przez Paśnika nie uwzględnia jednak w planie rewitalizacji bloków wspólnot mieszkaniowych na os. Garbarskim. Co takiego stało się, że ostatnie z osiedli spółdzielczych czekających na nowe place zabaw, ciągi komunikacyjne i docieplenie ostatnich bloków jednak ma szansę na fundusze zewnętrzne – o tym w naszym materiale. 
  4. 6 października odbyło się oficjalne otwarcie nowo wybudowanej kładki nad torami kolejowymi, która połączyła dwa największe osiedla domów jednorodzinnych w Lubartowie. Koszt inwestycji wyniósł ponad 6 mln zł. 
  5. „Absurd nie czytać” pod taką nazwą odbyła się tegoroczna, IX edycja Nocy Bibliotek. MBP im. Adama Mickiewicza w Lubartowie nie mogła pominąć tego wielkiego święta. 6 października pracownicy biblioteki przygotowali szereg atrakcji dla czytelników.  
  6. W miniony poniedziałek 9 października na obwodnicy Lubartowa doszło do zderzenia osobówki z ciężarówką. Jedna osoba trafiła do szpitala.  
  7. W minioną sobotę 7 października lubartowscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 21-latka, który, jak się okazało w wyniku kontroli, miał przy sobie narkotyki. Grozi mu do 3 lat więzienia. 
  8. Do groźnie wyglądającej kolizji doszło 9 października w godzinach porannych na skrzyżowaniu ul. Kleeberga z krajową 19-tką. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 
  9. 15 października odbędą się Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. W poniższym materiale przypomnimy Państwu zasady głosowania. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.