Informacje - edycja 709, 26.04.2024

26/04/2024

  1. W Lubartowie kurz kampanijny opadł szybciej niż nam się wszystkim wydaje. Większość mieszkańców Lubartowa wybrała na kolejna kadencję dotychczasowego burmistrza Krzysztofa Paśnika. Choć Paśnik dostał o prawie 1000 głosów mniej niż w 2024 roku to jednak został burmistrzem. Z pewnością nie pokonałby Tadeusza Małyski gdyby nie poparcie, jakie otrzymał na kilka dni przed wyborami od komitetów Wspólnoty Lubartowskiej oraz Lubartowskiej Koalicji Samorządowej. Co ważne podczas ogłaszania wspólnego propaśnikowego frontu przy stole rozsiadł się niewybrany przez mieszkańców Marek Polichanczuk i się zaczęło… 
  2. Za nami wybory samorządowe. Druga tura wyłoniła osobę która będzie przez kolejne pięć lat rządziła Lubartowem. Tym co wyprawia się w Lubartowie wyraźnie są sami mieszkańcy, którzy zamiast iść do wyborów zostali w domach. W 2018 roku frekwencja wyniosła 52% podczas kiedy w 2024 roku to zaledwie 42% co oznacza, że do urn w 2024 roku poszło o 2145 osób mniej niż w 2018 roku.  
  3. Jak się dowiedzieliśmy jednak stołki w naszym samorządzie już są zajmowane. Do pierwszych zmian doszło w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Z funkcji prezesa odwołany został Zygmunt Osiak a na jego miejsce przyjęty został Grzegorz Samojluk, osoba o której głośno było w 2019 roku, kiedy ujawniono, że wpłacił 4 tys. zł na rzecz Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
  4. Lubartowski szpital wchodzi w zupełnie inną rzeczywistość. 24 kwietnia oficjalnie otwarty został Szpitalny Oddział Ratunkowy. Wyposażony w nowoczesny sprzęt, dostosowany do sprawnego udzielenia pomocy pacjentowi SOR ma rozpocząć pracę już 6 maja. Dodatkowo, tuż obok szpila powstało lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 
  5. 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie rozstrzygnięto powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Konkurs był niemałym wyzwaniem dla uczniów – składał się z części praktycznej, jak i teoretycznej. Wraz z końcem maja dwie zwycięskie drużyny powalczą na etapie wojewódzkim. 
  6. W środę, 24 kwietnia, odbył się Dzień Otwarty w KPP w Lubartowie. Osoby odwiedzające Komendę mogły dowiedzieć się o tym jakie warunki trzeba spełnić, aby wstąpić w szeregi Policyjne czy zobaczyć wyposażenie mundurowych. Zobaczmy jak wyglądało wydarzenie.   

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.