Informacje - edycja 708, 19.04.2024

19/04/2024

  1. Drodzy Panstwo, proszę wyobrazić sobie, że wstają Państwo rano do pracy, biorą prysznic, obok dzieci jedzą śniadanie. Tuz przed siódmą rodzina jest gotowa, żeby wyjść z domu. Wszyscy siadają do samochodu, chcą wyjechać spod domu i wówczas na posesji, na Państwa prywatnej działce zjawia się radny Artur Kuśmierzak z aparatem w ręku. Co istotne rodzina siedząca w samochodzie jest powiązana z Inicjatywą da Lubartowa. Być może brzmi to jak żart, ale niestety żartem nie jest. To co obserwujemy to zdziczenie obyczajów – tak skomentował to, co stało się w ostatni poniedziałek Tadeusz Małyska, interweniujący u rodziny, której najprawdopodobniej zakłócono mir domowy. 
  2. Miejski periodyk "Lubartowiak" w październiku opublikował artykuł o tym, że w parku miejskim wybudowany został plac zabaw i jest gotowy. Deszczową jesienią plac był otwarty a mieszkańcy, szczególnie ci najmłodsi chętnie z niego korzystali. Wraz z początkiem wiosny i ciepłej, niemal letniej pogody plac zabaw został zamknięty. O problemach z inwestycją przy parkowej w poniższym materiale. 
  3. 13 kwietnia w PMDK świętowane było 25-lecie Powiatu Lubartowskiego. Zebrali się na tej Gali wszyscy, którzy kiedyś i dzisiaj przyczynili się do rozwoju Powiatu. Za szczególne zasługi wręczone zostały dyplomy uznania i medale wraz ze statuetkami. Zobaczmy relację z wydarzenia.  
  4. 24 kwietnia w środę w KPP w Lubartowie odbędzie się dzień otwarty. Policjanci zapraszają każdą zainteresowaną osobę od godziny 9:00 do 13:00. Szczegóły o wydarzeniu sierż. szt. Jagoda Stanicka.  
  5. Odbyła się kolejna edycja koncertu wychowanków PMDK „Muzyka łączy pokolenia”. W niedzielę 14 kwietnia sala została całkowicie zapełniona przez gości, którzy przyszli posłuchać niesamowitych wystąpień solistów czy zespołów w różnym wieku. Zobaczmy i posłuchajmy fragmentów koncertu. 
  6. We wtorek 16 kwietnia kierowca samochodu uderzył w ścianę jednego z lokali gastronomicznych przy ulicy Lubelskiej, uszkadzając budynek. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Więcej o zdarzeniu sierż. szt. Jagoda Stanicka. 
  7. Kobieta z gminy Kock wystawiła ubrania do sprzedaży online na platformie handlowej. Na prośbę oszusta, który podał się za kupującego wygenerowała kod Blik, który mu przekazała. Zaraz po tym straciła z konta 3000 złotych. Policja ostrzega, aby weryfikować informacje i nie udostępniać swoich danych wrażliwych.  

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.