Informacje - edycja 718, 28.06.2024

28/06/2024

  1. W chwili, kiedy Grzegorz Gregorowicz odwoływany był z funkcji przewodniczącego zgodnie krytykowały go prawie wszystkie siły polityczne w tym działacze Wspólnoty Lubartowskiej. Ludziom Szumca nie podobało się, jak traktowano radnych czy naginano procedury podczas obrad. Jest już po wyborach i miało wszystko się zmienić i zmienia się, ale Wspólnota. Ci, którzy tak negowali poprzednika Krówczyńskiego dwoili się i troili podczas ostatniej sesji, 21 czerwca, aby głosu nie zabrali mieszkańcy, którzy przyszli na obrady i chcieli głośno wykrzyczeć swoje problemy. Czy zostali jednak dopuszczeni do mównicy? Odpowiedź w poniższym materiale. 
  2. II Piknik ekoLubartowski za nami. Wydarzenie odbyło się w minioną sobotę, 22 czerwca na placu przed Pałacem Sanguszków. Wybrano najsmaczniejszego i największego pieroga naszego powiatu. Zapraszamy na relację. 
  3. W minioną niedzielę, 23 czerwca, Tarło stało się centrum miłośników koni zimnokrwistych. Pierwsza tego typu wystawa w regionie przyciągnęła hodowców z całej Polski, którzy rywalizowali o nagrody, prezentując swoje konie. Wystawie towarzyszyło mnóstwo atrakcji. 
  4. Po raz 30. w Lubartowie odbyło się Święto Roweru. Impreza przyciągnęła rodziny, kluby sportowe i indywidualnych pasjonatów rowerów. Święto Roweru odbyło się w minioną niedzielę, 23 czerwca. 
  5. Do lubartowskiej komendy policji zgłosiła 70-latka, która zawiadomiła, że padła ofiarą oszustwa. Jak się okazało, kobieta straciła 60 tys. zł. O szczegółach tego oszustwa w poniższym materiale. 
  6. ZUS podsumował podsumowanie, jak wygląda jak wygląda wykorzystanie urlopu rodzicielskiego przez tatusiów. Przypominamy, że w ubiegłym roku zmieniły się przepisy i 9 tygodni rodzicielskiego jest obecnie tylko dla drugiego opiekuna dziecka. Liczba i odsetek mężczyzn korzystających z tego urlopu od razu wzrosły. 
  7. Blisko 7000 zł mandatu i 70 punktów karnych dla 22-latka. Ten niechlubny wynik zdobył kierowca motocykla, który łamiąc wszelkie przepisy szalał po lubartowskich ulicach. W miniony piątek, 21 czerwca brawurowego motocyklistę zatrzymali lubartowscy policjanci. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.