Informacje - edycja 717, 21.06.2024

21/06/2024

  1. Przez pięć lat przygotowywana była dokumentacja, aby ubiegać się o środki unijne – to obietnica byłego i obecnego burmistrza sprzed wyborów. Już po wyborach, a dokładnie na ostatniej sesji okazało się, że miasto nie ma jeszcze tego, co było przez pięć lat przygotowywane czyli dokumentacji. Mało tego. W dniu ogłoszenia konkursu na rewitalizację Lubartów nie miał zatwierdzonego dokumentu, bez którego nie można sięgnąć po owe środki czyli gminnego programu rewitalizacji a środków po które mogłyby sięgnąć lubartowskie firmy jest aż 197 315 955,60 zł.   
  2. Do ratusza wpłynęła petycja od mieszkańców Lubartowa dotycząca inicjatywy budowy zakładu pana Pastwy. Podczas ostatniej sesji radni Inicjatywy dla Lubartowa dopytywali m.in. o to czy na budowę kontrowersyjnej inwestycji wygasło pozwolenie na budowę. 
  3. O tym, że Lubartów może poszczycić się miłośnikami książek doskonale już Państwo wiedzą. W minionym tygodniu, od 17 do 20 czerwca nasze miasto tętniło wręcz literaturą, a to za sprawą czterodniowego „Festiwalu Literacko36” zorganizowanego przez MBP im. Adama Mickiewicza w Lubartowie. W ramach festiwalu odbyło się dziesiątki spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych czy koncertów, a nawet poetycki slam. 
  4. Artyści z PMDK w Lubartowie wraz z instruktorami oraz swoimi bliskimi uroczyście zakończyli rok artystyczny. W minionym tygodniu od 17 do 20 czerwca odbyły się Widowiska Sceny Finałowej poszczególnych pracowni. 
  5. Trzech nastolatków z powiatu lubartowskiego odpowie przed sądem za swój wybryk. Chłopcy wpadli na pomysł, aby okraść dziadka swojego kolegi. Nie była to czynność jednokrotna. Kradli gotówkę systematycznie przez dwa tygodnie, a później te pieniądze rozdawali znajomym i wydawali na zakupy. Zabawa się jednak skończyła. Teraz czeka ich spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. 
  6. Od 1 lipca rodzice będą mogli składać wnioski o 300 zł na dofinansowanie wyprawki szkolnej uczniów, czyli tzw. Dobry Start. W jaki sposób można złożyć wniosek oraz komu przysługuje wspomniana wyprawka? Szczegóły Małgorzata Korba z Lubelskiego ZUS-u. 
  7. Nie ubywa ofiar oszustw internetowych, a szczególnie metodą na BLIKA. Mieszkanka naszego powiatu straciła blisko 10 tys. zł przy zakupie urządzenia do wypieku chleba. Lubartowscy policjanci przypominają: nie klikajmy w podejrzane linki i nie podawajmy swoim danych nieznajomym. 
  8. Są jeszcze rodzice, którzy nie złożyli wniosku o 800+ na dziecko. Czas ucieka, a za chwilę minie pierwszy miesiąc wypłat tego świadczenia za nowy okres. Wniosek warto złożyć do końca czerwca. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.