Informacje - edycja 716, 14.06.2024

14/06/2024

  1. Według Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubartowie samorządowcy otrzymują podwyżki, a pracownicy jego szkoły od kilku lat wciąż czekają na zmianę płac. Ów dyrektor mówi to w chwili, kiedy nowa Rada Miasta rozpoczyna swoje rządzenie od uchwały podwyższającej pobory Krzysztofowi Paśnikowi. Inny radny grzmi z mównicy, ale niestety nie w mieście, że podwyżki dla świeżo upieczonych polityków to coś niemoralnego. Dlaczego jedni, tym którzy podwyższają na początku kadencji kasę za politykowanie, zarzucają brak moralności, a ich koledzy polityczni nie widzą nic niemoralnego także w podnoszeniu ręki za podwyżką poborów – o tym w naszym materiale. 
  2. W sobotę, 22 czerwca na placu przed Pałacem Sanguszków w Lubartowie odbędzie się kolejna edycja Pikniku EkoLubartowskiego Naturalnie Lubelskie. Będzie to okazja do spróbowania regionalnych i ekologicznych przysmaków, posłuchania ludowej muzyki czy zabawy dla najmłodszych. O szczegółach programu tego wydarzenia w poniższym materiale. 
  3. Szanowni Państwo, pozostajemy w klimatach ludowych. Być może szukają Państwo wydarzeń opiewających w folkowe klimaty. Jeśli tak, to mamy dla Państwa dobrą wiadomość. 21 czerwca rozpoczyna się 58. Edycja Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. 
  4. Lubartowscy kryminalni we współpracy z funkcjonariuszami z KWP w Lublinie zatrzymali trzech mężczyzn, którzy 5 czerwca okradli jedno z mieszkań na terenie Lubartowa. Grozi im do 10 lat więzienia 
  5. ZUS zwaloryzował w czerwcu środki na kontach i subkontach 26 milionów ubezpieczonych. Wzrosły łącznie o 521,7 mld zł. Te środki będą mieć wpływ na wysokość przyszłych emerytur. Szczegóły w poniższym materiale. 
  6. 15-latek z gm. Lubartów bez wiedzy rodziców wsiadł w ich auto i ruszył na przejażdżkę, którą zakończył dachowaniem i uderzeniem w drzewo. Do zdarzenia doszło w Skrobowie-Kolonii. Teraz o dalszym losie 15-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.