Informacje - edycja 715, 07.06.2024

07/06/2024

  1. Nie będzie hali sportowej przy szkole nr 2, w której dzisiaj mieści się lubartowskie liceum – to jedna z pierwszych decyzji rady miasta. Będzie za to podwyżka dla nowo wybranego burmistrza Krzysztofa Paśnika – to decyzja rady miasta chwilę po tym, jak tzw. stołkowa koalicja zabrała pieniądze na budowę hali sportowej przy budynku Liceum nr 2 w Lubartowie oraz boisko przy Szkole Podstawowej nr 4. Przeciwko takim decyzjom zagłosowali jedynie radni Inicjatywy dla Lubartowa: Beata Pasikowska oraz Paweł Sokół. Co ważne zdjęciu środków, tak jak Pasikowska i Sokół, nie sprzeciwił się nowy radny z tzw. stołkowej koalicji Ryszard Gierach, który uwaga: jest w tej szkole nauczycielem wychowania fizycznego.
  2. Jakaż to była dawka rozrywki i zabawy! 31 maja odbył się Spółdzielczy Dzień Dziecka. Impreza corocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, w tym roku mali mieszkańcy spółdzielni razem z rodzicami również licznie się zjawili. Proszę zobaczyć!
  3. Tej okazji do spotkania społeczność PMDK w Lubartowie nie mogła pominąć. 3 czerwca, z okazji Dnia Dziecka na scenie wystąpili wychowankowie domu kultury oraz goście niecodzienni – rodzice. Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu czy familijnego pokazu iluzji.
  4. Mieszkaniec gminy Niedźwiada stracił ponad 23 000 złotych, a chciał tylko dokonać sprzedaży przez Internet. Oszust przesłał mu link, który okazał się pułapką. Szczegóły sierż. szt. Jagoda Stanicka.
  5. Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Warto wziąć w nich czynny udział i oddać głos na wybranego kandydata. A my podpowiemy Państwu jak prawidłowo oddać głos.
  6. Mieszkaniec powiatu lubartowskiego został zatrzymany za znęcanie się nad swoją żoną, a podczas ostatniego zdarzenia oddał strzał z myśliwskiej broni palnej na swojej posesji. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.
  7. Policjanci z Lubartowa zatrzymali 40-letniego mężczyznę, u którego znaleziono amfetaminę. Dodatkowo, w jego domu odkryto znaczne ilości tego narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.