Informacje - edycja 713, 24.05.2024

24/05/2024

  1. Anna Siwek, Jacek Wasak, Beata Pasikowska, Elżbieta Mizio oraz Paweł Sokół to osoby których połączył program Inicjatywy dla Lubartowa. Wybory odbyły się miesiąc temu a osoby, które startowały w wyborach wciąż są aktywni. Wymieniona piątka złożyła w ramach budżetu obywatelskiego trzy projekty. Część z nas może powiedzieć, że komisja ds. budżetu znowu coś usunie. Okazuje się jednak, że w tym roku nie będzie tak łatwo, bo do składu zespołu opiniującego projekty wylosowany został radny kilku poprzednich kadencji Jacek Mikołaj Tomasiak. 
  2. Blisko 3000 turystów odwiedziło Muzeum Zamoyskich podczas Nocy Muzeów, w minioną sobotę (18 maja). Tego wieczoru na turystów czekało mnóstwo niecodziennych atrakcji, a o nich w poniższym materiale. 
  3. W minioną sobotę (18 maja) nad Zalewem w Pałecznicy odbył się Piknik Rodzin Zastępczych, zorganizowany przez PCPR w Lubartowie. Wydarzenie przyciągnęło rodziny, które mogły spędzić czas na świeżym powietrzu, biorąc udział w atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich. Głównym cele wydarzenia było jednak pokazanie, jak wielką wartością jest rodzina, również rodzina zastępcza.  
  4. Grupa mająca na swoim koncie mnóstwo nagród, również tych ogólnopolskich. To artyści przez wielkie A. Miłośnicy sztuki. Teatr Trupa, bo o nim mowa, w minioną środę (22 maja) wystąpił premierowo na deskach sceny PMDK w Lubartowie ze sztuką „Wszystko jest dobrze” w reżyserii Jolanty Tomasiewicz. Widzów było tak dużo, że sala nie zdołała wszystkich pomieścić. 
  5. W ostatnich tygodniach w powiecie lubartowskim wybuchają pożary lasów spowodowane suszą. W ciągu ostatnich dni strażacy wielokrotnie walczyli z żywiołem. O akcjach i o zasadach bezpieczeństwa – st. kpt. Michał Mazur. 
  6. W miniony piątek (17 maja) policjanci w całym kraju przeprowadzili akcję „Prędkość”. Lubelscy policjanci skontrolowali ponad 2 tys. kierujących i ujawnili ponad 2 tys. wykroczeń. 23 osoby straciły prawo jazdy, w tym 18 za prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Szczegóły sierż. szt. Jagoda Stanicka. 
  7. GUS opublikował najnowsze dane dotyczące płac, które wyraźnie pokazują wzrost zarobków Polaków w stosunku do poprzedniego roku. Liczby, które przedstawił GUS prezentujemy w poniższym materiale. 
  8. W Szczekarkowie 13-latek został potrącony na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło 20 maja w poniedziałek. O szczegółach tego zdarzenia sierż. szt. Jagoda Stanicka. 
  9. Policjanci apelują – zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa! O tym jak działają oszuści i jak możemy uchronić się przed oszustwem „metodą na BLIKA” w poniższym materiale. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.