Informacje - edycja 712, 17.05.2024

17/05/2024

  1. Tydzień temu informowaliśmy, że zawiązała się, jak ja określa część mieszkańców Lubartowa koalicja stołkowa. Informowaliśmy wówczas, że jeden z pierwszych stołków w ratuszu przypadnie Radosławowi Szumcowi. Jak się okazuje nie pomyliliśmy się i tuż po tym, jak padła nasza informacja a ratuszu na stołku wiceburmistrza siedział ten, który do funkcji wiceburmistrza przyzwyczaił się z pewnością. Mowa oczywiście o Szumcu, który przez dwie kadencje był zastępcą Janusza Bodziackiego a teraz będzie zastępcą Paśnika. Na miejsce Szumca do rady wejdzie Polichańczuk, który w wyborach dostał zaledwie 110 głosów i nie dostał się do Rady Miasta.  

  2. Inicjatywa dla Lubartowa utworzyła klub radnych, na którego czele stanął Paweł Sokół. Radni Inicjatywy nie zapomnieli o swoim koledze Jacku Tomasiaku, który w klubie pełnić będzie funkcję honorowego przewodniczącego klubu. W skład nowego klubu weszło aż ośmioro radnych i jest to największy podmiot utworzony przez radnych w Lubartowie.  

  3. Jedno z najważniejszych świąt w roku zbliża się wielkimi krokami. Mowa o Dniu Dziecka, dniu, na który najmłodsi czekają z niecierpliwością. Jak co roku z okazji tego święta Zarząd SM w Lubartowie przygotował imprezę pełną atrakcji, a o te zapytaliśmy prezesa Jacka Tomasiaka.  

  4. 115 lat. Tyle minęło od rozpoczęcia działalności Lubartowskiej Biblioteki Adama Mickiewicza w Lubartowie. Z tej okazji w środę (15 maja) uroczyście otwarto Jubileuszową wystawę, a podczas specjalnie przygotowanego wykładu można było wysłuchać ciekawostek historycznych z Lubartowa i samej biblioteki. Wystawę można obejrzeć przed budynkiem biblioteki przy Lubelskiej 36. Co więcej, mamy dla Państwa dobrą wiadomość. Obchody jubileuszu biblioteki będą odbywały się przez cały ten rok, więc jeszcze będzie dużo okazji, aby wziąć w nich udział.  

  5. W ramach Tygodnia Godnego Porodu w lubartowskim szpitalu odbyło się spotkanie dla ciężarnych. Przyszłe mamy miały możliwość porozmawiania z położnymi, czy wziąć udział w wielu warsztatach przygotowanych specjalnie dla nich. Spotkanie odbyło się w miniony wtorek, 14 maja. 

  6. W miejscowości Wolica w gminie Abramów doszło do wypadku z udziałem dwóch osobówek. Jak wykazało badanie alkomatem, sprawca był nietrzeźwy. Szczegóły zdarzenia w poniższym materiale. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.