Informacje - edycja 711, 10.05.2024

10/05/2024

  1. Przy stężeniu alkoholu we krwi na poziomie 2,5 promila w wydychanym powietrzu świadczy, że delikwent ma kłopoty z poprawnym wypowiadaniem się, ma także zaburzoną koordynację i trudność w utrzymaniu równowagi i trudności w logicznym myśleniu. Oprócz wymienionych objawów taka osoba ma obniżona samokontrolę, nadpobudliwość i zachowuje się agresywnie. Dlaczego przywołujemy owe objawy, które występują, kiedy wypijemy co najmniej 6 piw, bo 23 kwietnia został zatrzymany pijany kierowca, który poruszał się samochodem po ulicach Lubartowa i w wydychanym powietrzu miał dokładnie 2,5 promila. Naszej redakcji udało się ustalić, że za kółkiem siedział Marcin K., który brał intensywny udział w ostatniej kampanii wyborczej pouczając i zarzucając w internecie niewłaściwe postępowanie osobom związanym z Inicjatywą dla Lubartowa. Teraz oprócz konfiskaty samochodu panu Marcinowi grozi kara pozbawienia wolności na rok, zakaz prowadzenia pojazdów a także gigantyczna kara finansowa.  
  2. Koalicja stołkowa – tak o tym co dzieje się w Lubartowie mówi się w kuluarach. Czy to sprawiedliwy osąd? Odbyła się już pierwsza sesja rady miasta i konferencja prasowa na której dużo mówiono o wspólnych elementach programowych. Podczas konferencji ujawniono dokument, z którego wynika, że stołek wiceburmistrza przypadnie Wspólnocie Lubartowskiej a stołek sekretarza miasta Lubartowskiej Koalicji Samorządowej. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wiceburmistrzem ma zostać Radosław Szumiec, zaś sekretarzem Jakub Wróblewski. Czy nasze informacje się potwierdzą – pokażą najbliższe dni.  
  3. W samorządach wielkie zmiany. W minionym tygodniu odbyły się zaprzysiężenia nowych władz. W poniższej informacji przedstawimy Państwu nowe władze powiatu lubartowskiego. 
  4. W minioną niedzielę, 5 maja odbył się Dzień Strażaka. Jednostki straży z naszego powiatu wzięły udział w uroczystych obchodach. Ważnym elementem podczas obchodów były awanse oraz wyróżnienia strażaków. 
  5. PCPR w Lubartowie zajęło II miejsce w V edycji ogólnopolskiego konkursu pn.  
  6. „Dzień Rodzicielstwa Zastępczego – kampania społeczna”. Warto zaznaczyć, że w 2021 roku lubartowskie centrum było laureatem tego konkursu. A o szczegółach działań, jakie będą prowadzone w ramach konkursu dyrektor Magdalena Monist-Czerwińska. 
  7. W piątek w  Lubartowie uroczyście upamiętniono 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To szczególnie ważne wydarzenie dla każdego Polaka. Zobaczmy jak obchodzili je mieszkańcy Lubartowa. 
  8. Lubartowska Komenda Powiatowa Policji podsumowuje zdarzenia, do jakich doszło w miniony, wyjątkowo długi weekend majowy. Szczegóły sierż. szt. Jagoda Stanicka. 
  9. Od wtorku 7 maja, uczniowie ze szkół ponadpodstawowych przystępują do egzaminów, które będą decydować o ich przyszłości. W tym tygodniu  odbywały się obowiązkowe egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. A już niedługo na maturzystów czekają egzaminy z przedmiotów rozszerzonych oraz egzaminy ustne. Zobaczmy jak sobie poradzili maturzyści w ostatnich dniach i jak się czują po skończonych pierwszych egzaminach.  

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.