Informacje - edycja 710, 03.05.2024

03/05/2024

  1. Czy niemożliwe może stać się możliwe? Okazuje się, że w Lubartowie jak najbardziej. Zagorzali wrogowie, którzy wielokrotnie atakowali się w bezpardonowy sposób padli sobie w ramiona by, jak mówi się w Lubartowie mogła powstać tzw. stołkowa koalicja. Według nieoficjalnych informacji na stołku zastępcy burmistrza Krzysztofa Paśnika ma rozsiąść się Radosław Szumiec. Jeżeli owe informacje się potwierdzą oznaczać to będzie, że Szumiec, któremu marzył się fotel burmistrza już po raz trzeci będzie zastępcą – tym razem Paśnika. 
  2. W muzeum Zamoyskich odbyła się Mundurowa Majówka. 1 maja można było zobaczyć m.in. Wojsko Polskie, Straż Pożarną i Służbę Leśną. Zorganizowano pokazy i prelekcje, a piękna pogoda umiliła czas gościom. 
  3. 1 maja z okazji 20 rocznicy wejścia Polski do UE mieszkańcy Lubartowa udekorowali bruk placu rynkowego kolorami flag państw członkowskich i zaśpiewali hymn UE – Ode do radości, oraz hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego. Zobaczmy jak wyglądały obchody.  
  4. Setki miłośników jednośladów oficjalnie otworzyło sezon motocyklowy. MOTOSERCE, taką nazwę nosiło wydarzenie, które poza pasją, łączyło ludzi, którzy chcą pomóc, oddając swoją krew. Wydarzenie odbyło się w minioną niedzielę, 28 kwietnia i narobiło niemało hałasu. 
  5. Do trofeów wychowanków PMDK w Lubartowie dołączyły kolejne. Jednak nieczęsto zdarza się, aby w tak młodym wieku osiągać międzynarodowe laury. Mowa o plastykach pracujących pod kierunkiem dr Izabelli Dybały. Prace wychowanków zostały docenione przez jury XI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego na ilustrację architektury Lublina i okolic pt. „Pejzaże mistyczne”. Zobaczmy sami. 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.