Informacje - edycja 707, 12.04.2024

12/04/2024

  1. Komitet Inicjatywa dla Lubartowa z Tadeuszem Małyską na czele to największy zwycięzca wyborów jakie odbyły się 7 kwietnia. Inicjatywa dla Lubartowa uzyskała największe poparcie w mieście czyli prawie 33% wszystkich wyborców którzy poszli do urn. Inicjatywa dzięki ogromnemu poparciu mieszkańców Lubartowa wprowadziła do ratusza aż 8 radnych. Największym przegranym wyborów jest komitet działacza PSL-u czyli Paśnika, który zajął dopiero trzecie miejsce i do rady miasta wprowadził zaledwie 4 radnych, czyli aż o połowę mniej niż 5 lat temu. Do rady nie zostali wybrani m.in. Grzegorz Gregorowicz, Renata Mazur oraz Jacek Bednarski. Do rady, ale z komitetu Wspólnota Lubartowska nie został wybrany Marek Polichańczuk oraz Teodor Czubacki.  
  2. Jaki będzie wynik drugiej tury wyborów zależy od tego jak zachowają się elektoraty, które w pierwszej turze oddały swój głos na Sławomira Czerniaka oraz Radosława Szumca. Pamiętając, jak podczas ostatniej kadencji środowisko Szumca było traktowane przez obecnego burmistrza oraz tym bardziej jak został potraktowany Jakub Wróblewski czy Czerniak nie jest możliwe, by którekolwiek ze środowisk wsparło Paśnika.  
  3. Czarnym koniem wyborów, jakie odbyły się 7 kwietnia okazał się Tadeusz Małyska, który na burmistrza Lubartowa startował po raz pierwszy i zdobył więcej głosów niż weteran wyborów na burmistrza czyli Radosław Szumiec i to o ponad 700!!! Czy Małyska ma szanse wygrać wybory o tym w naszym materiale. 
  4. Nowo wybrani radni z Inicjatywy dla Lubartowa ale także kandydat na burmistrza Tadeusz Małyska podziękowali na specjalnie zwołanej konferencji za udzielone im poparcie. Radni ujawnili także, że toczą się rozmowy o przyszłych koalicjach.  
  5. Na maj zaplanowano nabór wniosków w ramach rewitalizację w takich gminach jak miasto Lubartów. Jeżeli nic się nie zmieni to podmioty wpisane do Gminnego Programu Rewitalizacji, ale co najważniejsze miasto Lubartów będzie mogło sięgnąć po środki, których w ramach konkursu zabezpieczono prawie pół miliarda złotych. Czy Lubartów jest już gotowy by sięgnąć po olbrzymie środki, czy gotowe są już dokumenty, które są niezbędne by składać wnioski – okazuje się, że nie. Korespondencję, która wskazuje na niedociągnięcia w lubartowskim ratuszu ujawnił na konferencji prasowej Tadeusz Małyska. 
  6. Każdy, kto kupił ostatnie wydanie wspólnoty zauważył, że na pierwszej stronie wyraźnie wyróżnia się płatne ogłoszenie, jakie musiał zamieścić Artur Kuśmierzak. Owe przeprosiny to efekt przegranego procesu jaki przegrał Kuśmierzak podając kłamstwa na temat kandydata na burmistrza Tadeusza Małyski. 
  7. 38-latek złapany na gorącym uczynku. Policja złapała mężczyznę, który od marca kradł paliwo upuszczając je z maszyn budowlanych stojących na stacjach paliw w Kocku,  teraz grozi mu do 10 lat więzienia. Więcej na ten temat sierż. szt. Jagoda Stanicka.  
  8. 3 marca do KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni budynku jednorodzinnego. Strażakom udało się ugasić pożar, a mieszkańcom domu szczęśliwie nic się nie stało. Szczegóły st. kpt. Michał Mazur   
  9. Policja zatrzymała 32-letniego mężczyznę, który próbował uciec w trakcie kontroli drogowej. Okazało się, że kierowca nie miał uprawnień do kierowania samochodem, teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia.  
  10. W gminie Kock 23-letni mężczyzna stracił panowanie nad samochodem i wjechał w bramę, a następnie w piwnicę prywatnej posesji. Po przyjeździe policji na miejsce zdarzenia okazało się, że kierowca był pod wpływem alkoholu. Więcej o sytuacji sierż. szt. Jagoda Stanicka.  

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.