Informacje - edycja 706, 05.04.2024

05/04/2024

Kampania wyborcza powinna opierać się na rzetelnej informacji. Niestety w Lubartowie Artur Kuśmierzak zamieścił materiał, w którym podał nieprawdę – tak wynika z prawomocnego wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie. Nieprawdziwa informacja dotyczyła kandydata na burmistrza Tadeusza Małyski. Kuśmierzak został zobowiązany przez sąd z zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji oraz do zamieszczenia sprostowania w najbliższym wydaniu tygodnika Wspólnota Lubartowska. Był to jedyny proces w trybie wyborczym.

W 2018 roku Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lubartowie rozesłało do bloków symulację opłat za ciepło, która wg. ówczesnego szefa PEC powinna być uchwalona przez Radę Nadzorczą spółdzielni. Owa symulacja wskazywała, że zaliczka na centralne ogrzewanie w spółdzielni winna być pobierana od 10 do nawet 60% mniejsza niż była pobrana w 2017 roku. Rada Nadzorcza spółdzielni owe rozliczenia ciepła analizowała 21 maja 2018 roku i nie podjęła decyzji o zmniejszeniu zaliczek na centralne ogrzewanie. Dlaczego przypominamy tamtą datę, bo wówczas na czele Rady Nadzorczej stała osoba, która kilka miesięcy później powołała na członka innej rady nadzorczej, tej w PEC Macieja Polaka, a Polak w tym roku oskarżył spółdzielnię, że zaliczki są źle skalkulowane oraz, że spółdzielnia wg. Polaka uzyskuje darmowy kredyt ze strony swoich lokatorów. Pan Polak przekroczył wszystkie granice i mam nadzieję, że jako prawnik zdaje sobie sprawę z konsekwencji swoich słów i odpowiedzialności za nie – tak rewelacje Polaka skomentował prezes spółdzielni Jacek Tomasiak.

Już w tę niedzielę, 7 kwietnia będziemy wybierali swoich radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W poniższej informacji przedstawimy sposób, w jaki należy oddać swój głos tak, aby był ważny.

Kolejny przypadek oszustwa przez system "BLIK". Tym razem oszukana została 37-letnia mieszkanka Lubartowa. Kobieta przelała pieniądze, myśląc że pomaga znajomej, która rzekomo miała problemy z wypłatą swoich środków.  Okazało się, że oszust przejął konto społecznościowe znajomej. Policja apeluje o większą ostrożność oraz weryfikowanie informacji, aby uniknąć podobnych sytuacji. 

W lutym tego roku do KPP Lubartów wpłynęło zgłoszenie o zdemolowaniu jednej z Lubartowskich kapliczek. Policji niedawno udało się ustalić kto jest sprawcą, który uszkodził figurkę Matki Boskiej oraz okoliczny samochód. Więcej o zdarzeniu sierż. szt. Jagoda Stanicka.

 A teraz ważna informacja m.in. dla osób lubiących spacery szczególnie ze swoimi czworonogami. Od 8 do 12 kwietnia będą zrzucane szczepionki dla lisów. Szczegóły w poniższym materiale.

W niedzielę 31 marca KP PSP w Lubartowie otrzymało zgłoszenie o pożarze poszycia leśnego oraz młodnika w Ochoży. Paliło się około 6 ha młodego lasu, a ogień szybko się rozprzestrzeniał, aby go ugasić potrzeba było aż 52 strażaków. 

Mężczyzna kradł siekiery z marketów w Kamionce i okolicznych miejscowościach Powiatu Lubartowskiego. KPP Lubartów ustaliło kto jest sprawcą i zatrzymało 61-letniego mieszkańca Dęblina. Szczegóły sierż. szt. Jagoda Stanicka.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.