Informacje - edycja 704, 22.03.2024

22/03/2024

  1. Lubartów znowu jest na ustach całej Polski i to nie z powodu nowej inwestycji, sukcesu czy awansu w rankingu. O naszym mieście jest głośno, bo kończący kadencję Paśnik skreślił radnego Jacka Tomasiaka z listy osób rejestru wyborców po tym jak na Tomasiaka nasłał szpicli Grzegorz Gregorowicz. Co ważne Tomasik nie został skreślony z listy kandydatów, a to oznacza, że może kandydować. Po zakwestionowaniu naszych dokumentów podczas rejestracji list to kolejna próba osłabienia Inicjatywy dla Lubartowa najsilniejszego komitetu, który ma szansę wygrać wybory – komentuje zmieszanie wokół własnej osoby Tomasiak. Radzi także Gregorowiczowi, by nieprawidłowości i nieprawdziwych deklaracji dotyczących zamieszkiwania szukał wśród swoich kandydatów a dokładnie u Paśnika, który pięć lat temu przekonywał urzędników ratusza, że nie mieszka w Lublinie tylko w Lubartowie. 
  2. W Lubartowie mamy Specjalną Strefę Ekonomiczną. To wiemy. W 2011 roku 20ha położonych na terenie naszego miasta zostało włączonych do tej strefy, aby mógł rozwijać się u nas szeroko rozumiany biznes, aby pojawiali się tu nowi inwestorzy, również zagraniczni. A wszystko po to, by między innymi dla okolicznych mieszkańców powstawały nowe miejsca pracy, a do miasta wpływały podatki. W Urzędzie Miasta Lubartów funkcjonuje Wydział Promocji, Kultury i Sportu. To wiemy również. Wydział ten w swoich zadaniach ma m.in. promowanie miasta, na co wskazuje sama nazwa. Podczas ostatniej sesji tej kadencji, 14 marca podniesiony był temat kosztów, jakie ponieśliśmy jako podatnicy, na reklamę Lubartowa. A czy wiemy, jaki efekt przyniosły naklejki i banery za blisko 50 000zł? Ilu inwestorów hucznie zjechało do Lubartowa? Ilu mieszkańców otrzymało pracę dzięki tym reklamom? O tym w poniższym materiale. 
  3. O tym, że pasja i pomoc mogą się łączyć bez wątpienia Państwo już wiedzą. 28 kwietnia odbędzie się Rajd motocyklowy pod nazwą MOTOSERCE. Impreza połączy w sobie miłość do motocykli z akcją poboru krwi. Szczegóły przedstawi organizator imprezy. 
  4. Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Lubartowie zaprasza do udział w konkursie na działanie kulturalne. Nabór wniosków ruszył 13 marca i potrwa do 13 kwietnia. A o szczegóły zapytaliśmy dyrektora biblioteki Grzegorza Winnickiego. 
  5. Wielokrotnie informowaliśmy państwa o zagrożeniach drogowych w związku z przemieszczająca się zwierzyną leśna. Właśnie do takiego zdarzenia doszło w miniony piątek w Woli Lisowskiej na krajowej 19-tce. Na szczęście osób poszkodowanych nie było. Szczegóły w poniższym materiale.   
  6. W środę 20 marca rozpoczęły się kolejne utrudnienia na drogach z powodu trwającego protestu rolników. Policja przypomina o zablokowanych trasach i objazdach.  
  7. 15 marca do Lubartowskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Nowodworze. Czy ktoś w tym zdarzeniu ucierpiał? Na czym polegały działania strażaków? Szczegóły st. kpt. Michał Mazur.  

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.