Informacje - edycja 703, 15.03.2024

15/03/2024

  1. To, że wybory już za 3 tygodnie widać, słychać i czuć. Wszystkie komitety wyborcze walczące o poparcie w nadchodzących wyborach odbyły już swoje konwencje wyborcze. W ostatnia niedzielę z wyborcami i kandydatami spotkała się Inicjatywa dla Lubartowa. Kandydat Inicjatywy na burmistrza zaprezentował program wyborczy.  
  2. Mieszkańcy mówią głośne „NIE!” budowaniu zakładów mogących znacząco wpływać na środowisko. Komitet protestacyjny nie zwalnia tempa, a swoje wsparcie dla protestujących zadeklarowało ponad 80 firm. Na jakim etapie są działania protestujących? Odpowiedź w poniższym materiale. 
  3. Podczas ostatniej sesji powrócił temat budowy zakładów niebezpiecznych np. przy ul. na terenie Lubartowa. Okazało się, że jeden z radnych zauważył zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, które podobno zostały wprowadzone do tego dokumentu. Tymczasem okazuje się, że taki sam zakład jak ten planowany niedaleko ul Krańcowej może powstać np. przy ul. Lipowej. O czym mówił ów radny – o tym w naszym materiale. 
  4. W sobotę 9 marca na V Turnieju Szachowym o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej pojawiło się dużo osób w różnym wieku. Jak co roku zainteresowanie było ogromne. Rozgrywek było wiele, a uczestnicy dawali z siebie wszystko. Zobaczmy jak wyglądało wydarzenie.  
  5. W niedzielę 10 marca w Muzeum Zamoyskich w Kozłowce odbyło się wydarzenie „Muzeum na obcasach” Organizatorzy zaplanowali dla uczestników: Pokazy mody oraz różne spotkania i warsztaty. Można było nauczyć się układania bukietów lub posłuchać kameralnego koncertu muzyki klasycznej.   
  6. W ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” uczennice Liceum nr 2 w Lubartowie stworzyły projekt „Moda na Krawędzi”. Swoimi dzałaniami chcą szerzyć świadomość na temat masowej produkcji odzieży, która ma szkodliwy wpływ na środowisko.  
  7. 32-letni pijany został zatrzymany przez naocznych świadków. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna jechał całą szerokością drogi stwarzając zagrożenie dla innych kierowców. Został przewieziony przez policjantów na Lubartowską Komendę Policji i teraz grozi mu nawet 3 lata pozbawienia wolności.   
  8. Policjanci apelują: Weryfikujmy każdą prośbę o pożyczkę pieniędzy. Kolejne dwie osoby padły ofiarami oszustwa. Mieszkaniec Lubartowa stracił ponad 4000 zł, a mieszkanka gminy Kock ponad 1800 zł. Obie te osoby wysłały oszustom, podającym się za znajomych, pieniądze blikiem. Więcej na ten temat Jagoda Stanicka sierżant sztabowy Lubartowskiej Policji.   
  9. Już od wielu lat przełom zimy i wiosny to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Jednak wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym. Wypalanie traw jest również przyczyną wielu pożarów, które prowadzą także do wypadków śmiertelnych. Z tego powodu ruszyła akcja „Stop Pożarom Traw” więcej na ten temat wypowiada się strażak Michał Mazur z Lubartowskiej Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej.  

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.