Informacje - edycja 702, 08.03.2024

08/03/2024

 1. W środę tydzień temu komitet wyborczy Inicjatywa dla Lubartowa złożył w budynku urzędu miasta wnioski o rejestrację list kandydatów do Rady Miasta. Dokumenty leżały w ratuszu ponad tydzień zanim zostały zarejestrowane. Widać, że ktoś wyraźnie się nas boi a jeszcze bardziej boi się to całe towarzystwo bo wie, że nadchodzi wietrzenie urzędu i muszę przyznać, że w owej komisji wyjątkowo aktywny był Tomasz Szołtek człowiek Krzysztofa Paśnika wywodzący się z PSL, więc nie dziwię się, że tak nas przeczołgano – komentuje problemy z rejestracją list do Rady Miasta Jacek Tomasiak lider Inicjatywy dla Lubartowa.
 2. Mieszkańcy osiedla Kopernika od lat wnioskują o budowę drogi dojazdowej do ich posesji. Ostatnie działania miasta w tej sprawie miały miejsce jeszcze na podstawie decyzji poprzednich władz. Mieszkańcy ponownie apelują: „Chcemy być traktowani tak, jak mieszkańcy innych części miasta, gdzie są piękne, nowe drogi. A przede wszystkim chcemy, aby nasz głos był w końcu usłyszany.
 3. Po 20 latach szpital znów ma własne laboratorium. Jego oficjalne otwarcie odbyło się 5 marca. Jak mówi Artur Szczupakowski, dyrektor szpitala – „Chodzi o terminowość badań i o jakość tych badań.”
 4.  Rusza runda wiosenna rozgrywek lubartowskiej drużyny. Pierwszy, wyjazdowy mecz zawodnicy MKS Lewart Lubartów rozegrają 16 marca o godzinie 15:00 w Bychawie. Tydzień później biało-niebiescy zagrają u siebie. A dla mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej bezpłatne karnety czekają na odbiór.
 5. Aby upamiętnić żołnierzy wyklętych, w minioną niedzielę, 3 marca w ramach 12. Edycji Biegu Tropem wilczym można było przebiec 1963 m lub 5 km.  Zobaczmy, jak wyglądało wydarzenie w tym roku. 
 6. Tlenek węgla, potocznie nazywany czadem, to silnie trujący, bezbarwny i bezwonny gaz. W swoich skutkach może być nawet śmiercionościonośny. Właśnie w trosce o zdrowie i życie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie wraz z Powiatem Lubartowskim organizuje konkurs pod hasłem „Wiem CO bezpieczne”.
 7. Pijany 26 letni obywatel Ukrainy został zatrzymany. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu, teraz grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 
 8.  Czy da się pomóc pływając? Bez wątpienia. 24 lutego lubartowski SWIM TEAM zorganizował nocny maraton pływacki. Tym razem celem było zebranie pieniędzy dla Zosi Janek, półtorarocznej dziewczynki z licznymi schorzeniami. Przyszło wiele osób, aby wesprzeć dziewczynę i jej rodziców.
 9.  Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. Na terenie całego kraju funkcjonariusze policji prowadzą akcję profilaktyczną pn. „Łapki na kierownicę”, która ma zwiększać świadomość kierowców o konsekwencjach pozornie błahego nawyku korzystania z telefonu. Do tej akcji włączyli się również policjanci z KPP w Lubartowie.
 10. W Muzeum Zamoyskich w Kozłówce rozpoczęła się seria spotkań z cyklu „Spotkania ziemiańskie”. Pierwsze spotkanie odbyło się w miniony wtorek, 5 marca, a gośćmi byli przedstawiciele Rodu Belina Brzozowscy, których korzenie rodzinne powiązane są również z Zamoyskimi.
 11. Kolejny mieszkaniec Lubartowa padł ofiarą oszustwa online. Mężczyzna stracił ponad 2 tys. złotych. O szczegóły zapytaliśmy rzecznika Lubartowskiej Komendy Policji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.