Informacje - edycja 701, 01.03.2024

01/03/2024

Inicjatywa dla Lubartowa to. To pierwszy z komitetów wyborczych, który zarejestrował pełne listy kandydatów do Rady Miasta. Kandydatem Inicjatywy na burmistrza jest Tadeusz Małyska, doświadczony samorządowiec oraz były wiceburmistrz Lubartowa. Z list Inicjatywy w Wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia wystartuje aż 29 osób.

Przed wyborami w 2018 roku ówczesny kandydat na burmistrza obiecywał obniżenie opłat za śmieci. Dzisiaj w buty Paśnika wchodzi post SLD-owski komitet wyborczy i także obiecuje obniżkę. Tymczasem podczas ostatnich pięciu lat, czy podczas mijającej kadencji jedynymi osobami, które wskazywały na niewłaściwe naliczanie kosztów dla mieszkańców Lubartowa byli Jacek Tomasiak oraz Tadeusz Małyska. Obietnice politycznego następcy SLD nie dziwią – wszak trwa kampania wyborcza. My zerkamy co kilka lat temu ludzie z tego środowiska obiecali w sprawie śmieci i czy dotrzymali obietnicy.

Od 1 marca zapłacimy w blokach mniej o 1 zł za śmieci i ową obniżkę zawdzięczamy wyłącznie nam samym. Okazuje się bowiem, że mieszkańcy Lubartowa wyprodukowali aż 4% mniej śmieci niż w poprzednim roku. Według radnego Jacka Tomasiaka owa obniżka powinna być większa. Podczas sesji okazało się, że w przypadku nałożenia kar w związku z brakiem należytej segregacji w ościennych gminach karę zapłacą także mieszkańcy Lubartowa.

Wyprawa do Warszawy – pod taką nazwą już 16 marca odbędzie się kolejny spółdzielczy wyjazd. Program jest wypełniony atrakcjami, a wszystko to pod okiem doświadczonych przewodników i przekazywanych przez nich historii poszczególnych punktów turystycznych. Czy są jeszcze bilety? Na jakich zasadach można je odbierać? Między innymi z tymi pytaniami zwróciliśmy się do Prezesa SM Jacka Tomasiaka.

Już 9 marca w Sali Widowiskowej SM w Lubartowie po raz piąty odbędzie się Turniej Szachowy o Puchar Prezesa SM w Lubartowie. Aby sprawdzić się w tej królewskiej grze należy się spieszyć. Zgłoszenia do 5 marca.

Protest rolników przeciw Zielonemu Ładowi i sprowadzaniu m.in. zbóż z Ukrainy nadal trwa. We wtorek 27 lutego tłumy rolników zablokowały ulice Warszawy. A 29 lutego protest przeniósł się do naszego miasta blokując ulicę Gazową, uniemożliwiając dostawy do Centrum Dystrybucyjnego Biedronki, co ma pokazać sprzeciw wobec sprowadzanych, niepewnych towarów z Ukrainy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.