Informacje - edycja 700, 23.02.2024

23/02/2024

  1. Sympatycy i działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego zatrudnieni w lubartowskim ratuszu, udział odchodzącego burmistrza Krzysztofa Paśnika w konferencji prasowej kandydata Trzeciej Drogi do sejmu i na nieco ponad miesiąc przed wyborami okazuje się, że ostatnia z sił politycznych, na którą mógł liczyć Paśnik mówi nie temu kandydatowi, i nie udziela mu poparcia w nadchodzących wyborach. Mowa o Trzeciej Drodze Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe, której działacze oficjalnie zapowiedzieli, że nie popierają Paśnika na burmistrza. „Nie ma mowy, by kandydatem Trzeciej Drogi był Pan Krzysztof Paśnik – mówi jeden z liderów Trzeciej Drogi Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu Lubartowa.  W naszym mieście wśród mieszkańców krąży takie powiedzenie, że głosowanie na Paśnika to obciach i być może Trzecia Droga nie chce być kojarzona z tym obciachem – komentuje decyzje o odmowie poparcia lider komitetu Inicjatywa dla Polski Jacek Tomasiak.   
  2. Na półtora miesiąca przed wyborami w Radzie Miasta rozpadły się dwa kluby. Pierwszy to Klub Koalicji Obywatelskiej, drugi to Klub Prawa i Sprawiedliwości.  Oznacza to, że Andrzej Zieliński i Anna Kuszner są teraz radnymi niezrzeszonymi. Na tej samej sesji powstał nowy klub, czyli Inicjatywa dla Lubartowa. Przewodniczącym największego klubu w mieście został radny Jacek Tomasiak.  
  3. Zamek Królewski, Stare Miasto, Łazienki oraz Świątynia Opatrzności Bożej – a to wszystko w Warszawie. Kto z nas nie chciałby zobaczyć tych kilku miejsc? Co zrobić, aby te miejsca zobaczyć? Odpowiedź jest wyjątkowo prosta. Już 16 marca Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie organizuje wyjazd dla mieszkańców spółdzielni wyjazd do Warszawy, czyli Spółdzielczą Wyprawę do Stolicy.   
  4. 9 lutego rolnicy ruszyli z protestem. W niemal 100 lokalizacjach na terenie całego kraju blokują drogi. W naszym powiecie ciężki sprzęt rolniczy stanął w Wólce Rozwadowskiej, blokując krajową 19-stke.  
  5. A w związku z protestami rolników policjanci wyznaczyli trasy objazdowe. Jak możemy uniknąć wielogodzinnego stania w korkach? Odpowiedz w poniższym materiale.   
  6. Zmiany w lubartowskim szpitalu nie zwalniają tempa. 21 lutego dyrektor szpitala przedstawił nowego kierownika Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii – lek. Med. Macieja Walczaka.  
  7. 5 marca o godzinie 10:00 przy ulicy Rynek II, w budynku Lubartowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się debata społeczna pod nazwą ,,Seniorze, nie daj się oszukać”. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości osób starszych na temat bezpieczeństwa. Policjanci z Komendy Powiatowej w Lubartowie omówią m.in. problem fałszywych wiadomości czy niebezpiecznych linków.   
  8. Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna. Właśnie w ten sposób możemy uratować drugiej osobie zdrowie, a nawet życie. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie, 21 lutego przeprowadzili prelekcje na ten temat.   
  9. Mieszkaniec powiatu lubartowskiego padł ofiarą oszustwa internetowego, a chciał zwyczajnie kupić konsolę dla syna. O szczegóły tej niefortunnej transakcji zapytaliśmy lubartowską komendę Policji.   
  10. 22 lutego tegoroczni maturzyści w murach Pałacu Sanguszków w Lubartowie zaprezentowali układ taneczny pokazowego poloneza w tradycyjnych strojach ludowych. Zobaczmy to wyjątkowe wykonanie tańca narodowego przez uczniów z ZS nr2 w Lubartowie. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.