Informacje - edycja 699, 16.02.2024

16/02/2024

  1. W minionych latach żaden z kandydatów nie cieszył się aż tak dużym poparciem na stracie kampanii wyborczej jak Tadeusz Małyska – to komentarz Jacka Tomasiaka do sondażu jaki przeprowadziła nasza stacja. Na Małyskę, jako najlepszego kandydata na burmistrza wskazało aż 30% badanych. Dziękuję wszystkim, którzy poparli moja kandydaturę – to pierwsze słowa jakie skierował do uczestników badania Tadeusz Małyska – oficjalny kandydat na burmistrza Lubartowa komitetu, który tworzy Tomasiak.
  2. Pięć lat temu w komitecie Wspólny Lubartów powstała grupa, która miała zająć się tzw. negatywną kampanią prowadzoną przeciwko ówczesnemu Burmistrzowi Januszowi Bodziackiemu. Osoby, które miały zająć się tworzeniem memów, nie występowały pod własnym nazwiskiem. Jedna z osób, która kolportowała grafiki nieprzychylne Bodziackiemu był jego konkurent Krzysztof Paśnik. Dotarliśmy do jednego z maili ówczesnego kandydata i prezentujemy to co znalazło się w owej poczcie. Jedne z grafik są obraźliwe, inne sugerują, że Bodziacki twierdzi, że przyjmie każdą ilość kartonów by wyprowadzić się z Urzędu Miasta. Owa grafika okazuje się ponadczasowa. Dlaczego? Bo jak się dowiedziała nasza redakcja, ci którzy lądowali w ratuszu zaraz po wyborach, czyli osoby powiązane z PSL czmychają z lubartowskiego ratusza. Jako pierwszy z urzędu odszedł ten, który do owego ratusza został przyjęty jako pierwszy. Mowa o Radosławie Kicińskim.
  3. W minioną sobotę, 10 lutego do Lubartowa przyjechał były Premier Rzeczypospolitej Polskiej - Mateusz Morawiecki. Podczas spotkania mieszkańcy mieli okazję zadać pytania Morawieckiemu.
  4. Ruszyła kwalifikacja wojskowa w naszym powiecie. A jej oficjalne rozpoczęcie odbyło się w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Szczegóły w poniższym materiale.
  5. 11 lutego w hali sportowej przy ul. Chopina już po raz piąty odbył się Memoriał Grzegorza Falkowicza. Zawodnicy piłki halowej rozegrali mecze, by upamiętnić Lubartowskiego nauczyciela.
  6. 16 lutego w lubartowskim Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa odbędzie się zbiórka oddawania krwi. Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie jest współorganizatorem akcji i zachęca do udziału.
  7. 9 lutego oficjalnie zakończyły się warsztaty z cyklu „Bezpieczna kobieta”. Blisko 100 kobiet przez 5 tygodni szkoliło się zarówno w torii, jak i praktyce z zakresu samoobrony, zasad udzielania pierwszej pomocy czy sposobów zapobiegania sytuacjom niebezpiecznym. Zajęcia odbywały się równocześnie w Firleju oraz Kocku.
  8. Na ogół biblioteka kojarzy się z ciszą i spokojem. Jednak w Lubartowie Miejska Biblioteka Publiczna nie lubi gdy za mało się dzieje. Z okazji walentynek pracownicy placówki zorganizowali walentynkowe wydarzenie. Do końca tygodnia można będzie wziąć udział w wystawie z okazji święta zakochanych.
  9. 12 lutego po dwutygodniowej przerwie uczniowie wrócili do szkolnych ławek. Ferie zimowe niestety nie zakończyły się bez zdarzeń, jakie odnotowała policja. Szczegóły przedstawi starszy sierżant Jagoda Stanicka.
  10. Mamy dla Państwa jeszcze jeden komunikat. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych informuje, że od połowy lutego do końca maja na drogach niemal całego kraju będzie odbywał się ruch pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi ćwiczeniami.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.