Informacje - edycja 697, 02.02.2024

02/02/2024

  1. Mimo, że podczas ostatniej sesji nie było uchwały dotyczącej podwyżki podatków, to pojawił się radny, który, mówiąc językiem klasyka, zamierza nas ograbić, aby tylko część ograbionych środków nam oddać. Kto wpadł na pomysł podwyżki podatków i to o 30% – o tym w naszym materiale.
  2. O wygranym procesie z firmy Zalfon informowaliśmy już na naszej antenie. Bracia Zalewscy wygrali z ratuszem zarządzanym przez Paśnika w pierwszej instancji, ale wciąż nie wiadomo, czy miasto odwoła się od wyroku. Temat powrócił na ostatniej sesji Rady Miasta.
  3. Miasto zamierza iść do sądu z kolejnym przedsiębiorcą – to informacja, jaka ujawniona została przez odchodzącego ze swojego stołka Krzysztofa Paśnika. Co ciekawe, miasto chce skarżyć coś, co zostało skończone. Tak przynajmniej twierdził organ samorządowy. O co w tym wszystkim chodzi? O tym w naszym materiale.
  4. Nowy zastępca dyrektora ds. medycznych w Lubartowskim szpitalu. Został nim Piotr Chęć, który, jak sam mówi, dobrze zna lubartowski szpital, bo pracował w nim na oddziale chorób płuc. Czy widzi szanse na przetrwanie lubartowskiego szpitala? O tym w poniższym materiale.
  5. W minioną niedzielę, 28 stycznia w Lubartowie, w Polsce i na całym świecie po raz 32. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” – to hasło i jednocześnie cel tegorocznego finału.
  6. Trwają zimowe ferie dla uczniów z naszego województwa. Jak doskonale Państwo wiedzą MBP w Lubartowie to miejsce, gdzie można spędzić czas z ulubioną lekturą, ale nie tylko. Biblioteka przygotowała szereg atrakcyjnych zajęć feryjnych dla najmłodszych, a my zajrzeliśmy na nie z naszymi kamerami.
  7. Do czołowego zderzenia doszło na krajowej 19. Mimo tego, że całe zdarzenie wyglądało bardzo poważnie to nikt nie odniósł obrażeń. O szczegóły zapytaliśmy lubartowską komendę policji.
  8. Dwa dni później doszło do kolejnego zderzenia na obwodnicy Lubartowa. Tym razem było poważniej. Dwie osoby trafiły do szpitala, a na miejscu interweniował śmigłowiec LPR.
  9. Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży zostało bardzo mocno nadszarpnięte w wyniku pandemii. Wychodzimy temu naprzeciw. Tuż po wydaniu informacji mamy dla Państwa program pełen porad, których udzieliła Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubartowie Pani Joanna Pilarczyk. A oto skrót programu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.