Informacje - edycja 696, 26.01.2024

26/01/2024

  1. Od dzisiaj radny Marek Polichańczuk nie musi już udawać, że razem z Grzegorzem Gregorowiczem i Krzysztofem Paśnikiem taplają się w jednej kałuży – tak podsumował radny Jacek Tomasiak próbę uwikłania go w układ jaki powstał w Lubartowie. O co chodzi? Polichańczuk zgłosił kandydaturę Tomasiaka na wiceprzewodniczącego rady wiedząc, że jego klub poprze Annę Kuszner.
  2. Dwa tygodnie temu nasza redakcja jako jedyna informowała, że na sesji styczniowej na funkcję tzw. opozycja czyli grupa Polichańczuka i Zielińskiego poprze budżet. Informowaliśmy także, że dla odmiany grupa Gregorowicza i Paśnika zagłosuje za kandydatem tzw. opozycja. Podczas naszego materiału padło nazwisko Anny Kuszner. Taki scenariusz, jeżeli by się zrealizował, miał być dowodem na to, że spory pomiędzy Grzegorzem Gregorowiczem i Markiem Polichańczukiem a także spory Andrzeja Zielińskiego także z Gregorowiczem to tylko teatr, bo wszyscy panowie oraz ich zaplecze zawarli nowa koalicję wpierającą Krzysztofa Paśnika. Podczas sesji nakreślony przez naszą stację scenariusz zrealizował się co do przecinka i stało się cos jeszcze czemu nie może już zaprzeczyć ani Polichańczuk ani Zieliński. Było nim wystąpienie Gregorowicza, który wspólne działanie do niedawna skłóconych środowisk Koalicji Obywatelskiej, Wspólnoty Lubartowskiej oraz Resztek Wspólnego Lubartowa nazwał wspólnym taplaniem się w kałuży. O tym jak na dwa miesiące przed wyborami powstała koalicja jak ją określono rodem z bajora i kto teraz będzie chlapał błotem – o tym w naszym materiale.
  3. 21 i 22 stycznia obchodziliśmy ważne święta – Dzień Babci i Dziadka. O tym święcie nie mogli zapomnieć wychowankowie PMDK w Lubartowie. Właśnie z tej okazji artyści wystąpili na deskach sceny. Koncert dla Babci i Dziadka odbył się w minioną środę 24 stycznia.
  4. Bardzo często niuanse z historii naszego miasta czy okolicznych miejscowości dużo lepiej znają turyści niż sami mieszkańcy. Tym razem nasze miasto wojewódzkie można zwiedzać z przewodnikiem. Na spacery w ramach siódmej edycji programu Poznaj Lublin z Przewodnikiem! Zaprasza Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin. Spacer może okazać się świetną aktywnością podczas zimowych ferii.
  5. Policjanci z Lubartowa i Kocka zatrzymali 31-latka, który odpowie za usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna podczas libacji alkoholowej podpalił swojego 26-latniego kolegę. Policja i Prokuratura wystąpili z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.
  6. Spotkania z cyklu Bezpieczna kobieta odbywają się cotygodniowo równolegle w Firleju i Kocku. Warsztaty są prowadzone w ramach współpracy KPP oraz PSP. W minioną środę, zajrzeliśmy z kamerami na jedno z tych spotkań.
  7. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych za 2023 rok. Ponad dziesięć milionów formularzy trafi do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z ZUS. Deklaracje zostaną wysyłane do końca lutego, a rozliczyć się musimy do 30 kwietnia.
  8. To szczególne widowisko podczas okresu bożonarodzeniowego. PMDK w Lubartowie corocznie przygotowuje koncert pn. „Pastorałko nieś się biała”. Tegoroczne wydarzenie miało również charakter charytatywny.
  9. 29 stycznia uczniowie z województwa lubelskiego rozpoczynają dwutygodniowy, zimowy odpoczynek. My przypominamy jednak o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.
  10. Ten pożar mógł przynieść poważne skutki. Jednak dzięki szybkiej reakcji właściciela płonącego ciągnika, strażacy bardzo sprawnie ugasili ogień. Do zdarzenia doszło 20 stycznia w Nowym Uścimowie. A szczegóły przedstawi st. kpt. Michał Mazur.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.