Informacje - edycja 695, 19.01.2024

19/01/2024

  1. Za nieco ponad trzy miesiące, a dokładnie 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Jako jeden z pierwszych liderów komitetów wyborczych swoje listy kompletuje radny Jacek Tomasiak. W najbliższych wyborach Tomasiak zamierza wystawić pełne listy kandydatów oraz kandydata na burmistrza i jak zapowiada wygrać już w pierwszej turze. 
  2. W Lubartowie mogła być ulica Grzegorza Brauna – takiej nazwy nie wykluczał Grzegorz Gregorowicz.Tą samą ulice chciał nazwać jednak Malachitową, bo to taki kamień o kolorze PSL-u. Na absurdalne pomysły byłego przewodniczącego zareagował radny Jacek Tomasiak, który słuchając wywodu Gregorowicza o kamiennych ulicach wskazał, aby na wysokości oczyszczalni ścieków nowo nazywana ulicę nazwać Koprolitową a koprolity to skamieniałe odchody dinozaurów. O absurdach przy dyskusji nad nazewnictwem ulic dużo było podczas ostatniej sesji. 
  3. Znamy już datę wyborów samorządowych. 15 stycznia Premier Donald Tusk ogłosił, kiedy pójdziemy do lokali wyborczych, by oddać głos na naszych radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Co to w praktyce oznacza? Wkrótce rusza kampania wyborcza. 
  4. Starostwo Powiatu Lubartowskiego zachęca organizacje pozarządowe z terenu naszego powiatu do składania wniosków na dofinansowanie wszelkich działalności czy projektów. Dodatkowo można również wnioskować o nagrody za osiągnięcia sportowe. A o szczegóły zapytaliśmy Starostę Lubartowskiego. 
  5. 13 stycznia przesądnie okazał się pechowym dniem dla kierujących dwiema osobówkami, do zderzenia których doszło w Łucce. Tego dnia na drogach było bardzo ślisko i to właśnie warunki przyczyniły się do zderzenia. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. 
  6. 21-latni mieszkaniec gminy Michów wpadł w ręce policji, kierując w znacznym stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości, a raczej nietrzeźwości, wykazało, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło w minioną środę 10 stycznia w Samoklęskach.  
  7. W Sernikach mundurowi z lubartowskiej Komendy Policji zatrzymali 25-latka z Lublina, który posiadał narkotyki. A zdradziło go nerwowe zachowanie. Teraz mężczyzna stanie przed sądem. O to, jaka kara grozi mężczyźnie i jak doszło do zatrzymania, zapytaliśmy sierż. szt. Jagodę Stanicką. 
  8. Wraz z końcem stycznia uczniowie z naszego województwa rozpoczną ferie zimowe. Bardzo często podczas tych dwóch tygodni wolnych od zajęć lekcyjnych odbywa się mnóstwo wycieczek. Aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa policja udostępnia spis punktów, w których można skontrolować stan autokarów turystycznych, którymi będą podróżowały nasze dzieci. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.