Informacje - edycja 694, 12.01.2024

12/01/2024

  1. Podczas ostatniej sesji były przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Gregorowicz nakrzyczał na poczynania opozycji czyli brak wyboru przewodniczącego. Gregorowicz połączył ów wybór z budżetem miasta i zagroził, że doniesie do wojewody na brak wyboru zastępcy Tomasza Krówczyńskiego. Na kilka dni przed sesją lotem błyskawicy przez Lubartów przeleciała plotka o rzekomym porozumieniu pomiędzy ludźmi Gregorowicza i ludźmi Polichańczuka oraz Zielińskiego. Według tych niepotwierdzonych informacji wiceprzewodniczącym ma zostać kandydat Platformy Obywatelskiej oraz Wspólnoty Lubartowskiej. W zamian za to, te dwa kluby opozycyjne mają poprzeć budżet. Jeżeli owe plotki okażą się prawdą to będzie oznaczać, że obie formacje – czyli klub Andrzeja Zielińskiego oraz klub Marka Polichańczuka takimi decyzjami przypieczętują nieformalną koalicję z Gregorowiczem i Paśnikiem.  
  2. Dwa tygodnie temu informowaliśmy o zwycięstwie w sądzie firmy Zalfon. Swojego zadowolenia z wyroku nie kryli bracia Arkadiusz i Daniel Zalewscy i mimo zadowolenia nie otwierali jeszcze szampana, nie wierząc, że ratusz przestanie toczyć z nimi walkę w sądzie. Okazuje się, że ów szampan będzie musiał jeszcze poczekać, bo miasto, na czele którego stoi Krzysztof Paśnik, złożyło wniosek o uzasadnienie wyroku. Taki krok prawników zatrudnionych przez Paśnika może oznaczać, że urząd którym zarządza odwoła się od wyroku. 
  3. Mniej na wydatki o 1 300 000 zł – to zmiany jakie zostały dokonane tylko w ostatnim miesiącu – to dość zadziwiające zmiany w budżecie miasta Lubartów. Co Paśnik zaplanował, a czego nie wykona – o tym w naszym materiale. 
  4. Niestety nowy rok nie rozpoczął się dobrze dla hodowców drobiu ze Starego Uścimowa. Wykryto tam ognisko ptasiej grypy. A o szczegóły zapytaliśmy Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Lubartowie. 
  5. 29 stycznia na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie przeprowadzone zostaną badania mammografii. W jaki sposób można się zapisać oraz kto może z nich skorzystać? O tym w poniższym materiale. 
  6. „W Aniołkowie” pod taką nazwą  stycznia odbyło się świąteczne przedstawienie muzyczne w PMDK w Lubartowie. Na scenie wstąpili artyści dziecięcego studia piosenki. 
  7. Policjanci z lubartowskiej komendy działają nie tylko na terenie naszego powiatu. Wraz z końcem grudnia policja zatrzymała 3 obywateli Rumunii podejrzanych o włamania na terenie powiatu lubartowskiego, puławskiego i, jak się okazało w toku sprawy, również na terenie całego kraju. Zatrzymanie włamywaczy to efekt współpracy lubartowskich funkcjonariuszy z Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie. 
  8. 10 stycznia odbyło się spotkanie dot. konkursu „Lubelskie wspiera OSP”, czyli konkursu zainicjowanego przez Samorząd Województwa Lubelskiego na doposażenie jednostek ochotniczych straży pożarnych działających na terenie naszego regionu 
  9. Ostatnie dni przyniosły znaczne spadki temperatur. Policja przypomina o zwróceniu uwagi szczególnie na osoby zagrożone wychłodzeniem, o czym powie sierż. szt. Jagoda Stanicka. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.