Informacje - edycja 693, 05.01.2024

05/01/2024

Za nami 2023 rok – wyjątkowo burzliwy dla naszego samorządu. To w 2023 roku doszło do kolejnej kłótni w ratuszu. Kończący rządzenie miastem Krzysztof Paśnik wyrzucił z fotela wiceburmistrza Tadeusza Małyskę. To już drugi z zastępców Paśnika, z którym ten ostatni rozstał się w mówiąc delikatnie nieelegancki sposób. Jednak 2023 rok to klęska samego Paśnika. Po raz pierwszy w historii nie dostał on ani absolutorium, ani votum zaufania. To także klęska tego co zostało ze Wspólnego Lubartowa. Z funkcji przewodniczącego wyrzucony został Grzegorz Gregorowicz a po roszadzie Teodora Czubackiego Paśnik może liczyć w sytuacjach krytycznych, jak w przypadku absolutorium, tylko na tylko 4 glosy. Klub Paśnika liczył na początku kadencji 8 radnych.

Nowy rok niesie za sobą mnóstwo zmian, jak się okazuje również tych na mapie województwa lubelskiego. Od 1 stycznia w Lubelskiem mamy nowe 3 miasta.

Dwie klasy z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie zakwalifikowały się do Programu Klasa Akademicka SGH. W ramach współpracy uczniowie będą mogli m.in. brać udział w wykładach prowadzonych przez nauczycieli akademickich warszawskiej uczelni, czy zwiedzić zakamarki SGH-u.

Od 1 stycznia nowego roku 500+ przeszło do historii. Teraz kwota przysługująca na dziecko wzrosła do 800zł. Pierwsze świadczenia w wysokości 800 zł zostały wypłacone na rachunki bankowe i trafiły do rodziców już pod koniec grudnia 2023 r. Była to kwota ok. 568 mln zł. Kolejną transzę pieniędzy na konta rodziców ZUS przekazał 3 stycznia. Łącznie to ponad 562 mln zł.

ZS nr 2 w Lubartowie zawarł porozumienie z Wydziałem Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Wydział objął swoim patronatem klasę humanistyczno-prawniczą realizującą wiedzę o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.