Informacje - edycja 692, 29.12.2023

29/12/2023

  1. Uzasadnienie ustne jakie wygłosił sąd 21 grudnia pod adresem Gminy Miasto Lubartów było wyjątkowo mocne i w pełni zmiażdżyło żądania urzędu reprezentowanego przez Krzysztofa Paśnika – przypomnijmy żądania ponad 100 tys. zł. od Daniela Zalewskiego czyli firmy Zalfon. Według sądu urząd zarządzany przez Paśnika nie miał prawa naliczać żadnych kar i nie mógł czytać umowy podpisanej z Zalewskim wyrywkowo. Tak mocne uzasadnienie to konsekwencja wyroku z ostatniego czwartku czyli sprawy jaką urząd Paśnika przegrał z lubartowskim przedsiębiorcą. „Strzyc można ale obedrzeć się ze skóry nie da się nikt” – podsumowuje postępowanie władz Lubartowa jeden z braci. Co kryje się za owym obdzieraniem ze skóry oraz czy urząd Paśnika pogodzi się z przegraną czy też używając słów Daniela Zalewskiego dojdzie do obdzierania ze skóry – o tym w naszym materiale.
  2. Sprawa firmy Zalfon to już kolejna jaką miasto przegrało na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Wiele z tych spraw toczyło się od kilku lat. Za spory sądowe nie płacił z prywatnej kieszeni burmistrz, ale podatnicy czyli my wszyscy. W sądzie reprezentowali miasto prawnicy, którzy także utrzymywani są z naszych podatków. Przegrane procesy łączą się z kosztami, jakie musi oddać ratusz Zarządzany przez Paśnika tym, z którymi taki proces przegrywa i zazwyczaj jest to po kilka tysięcy złotych za każdą przegraną sprawę i owe koszty także pokrywa podatnik. Jako pierwsi ujawniamy gigantyczne kwoty jakie ratusz przelewa każdego miesiąca kancelariom prawnym oraz audytorowi, który winien kontrolować czy oby na pewno są podstawy czy iść do sądu.
  3. Rozśmieszał mieszkańców naszej spółdzielni podczas dwóch edycji Spółdzielczej Jesieni Kabaretowej. Od 1 stycznia 1999 roku związany z Kabaretem RAK. Znany z największych scen polskiego kabaretu, ale też z ekranu. Zawsze uśmiechnięty, pogody i uprzejmy. Krzysztof Respondek zmarł 22 grudnia, mając 54 lata.
  4. Już w styczniu ruszają zajęcia pn. „Bezpieczna kobieta”. Treningi samoobrony, warsztaty z zasad udzielania pierwszej pomocy oraz spotkania z funkcjonariuszami policji oraz straży będą odbywać się równolegle w Kocku i Firleju. W jaki sposób można się zgłosić? O tym w poniższym materiale.
  5. Uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie zajęli I miejsce w konkursie „Symulacja obrad Parlamentu Europejskiego”. Konkurs miał na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat struktur i funkcjonowania Unii Europejskiej. A szczegóły przedstawią Państwu sami uczniowie.
  6. A teraz czas na sport z Chopina.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.