Informacje - edycja 691, 22.12.2023

22/12/2023

  1. Nasza stacja we wrześniu, analizując słowa jakie padły podczas sesji postawiła tezę, że to dzieci i młodzież zdecydują o frekwencji podczas budżetu obywatelskiego. Od słów wypowiedzianych przez kończącego rządzenie miastem Krzysztofa Paśnika minął równo miesiąc i okazało się, że są takie dzieci, które nie chciały głosować w ramach budżetu obywatelskiego, ale zagłosowały bo tak zdecydował ich nauczyciel na lekcji informatyki. Owe informacje ujawnił na sesji radny Jacek Tomasiak i mimo tego Paśnik umieścił w budżecie miasta w taki sposób wybrane projekty.
  2. Wielu widzów naszej stacji po tym, jak się okazało, że nie przeszła uchwała, która w zamyśle miała zablokować takie inwestycje zakład Pastwy, poprosiło dokładne wyjaśnienie czy w świetle uchwalonego planu faktycznie na całej ścianie zachodniej Lubartowa możliwa jest lokalizacja tak kontrowersyjnych zakładów.
  3. 17 grudnia w Sali Widowiskowej SM w Lubartowie odbył się Spółdzielczy Wieczór Kulturalny. Na scenie wystąpili artyści z Lubelskiej Filharmonii oraz Lubelskiej Opery. Koncert zgromadził pełną salę publiczności.
  4. 15 grudnia sześć nowych rodzin zastępczych otrzymało z rąk starosty Tomasza Marzędy świadectwa kwalifikacji do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. 
  5. Idąc ulicami po zmroku, podczas spacerów czy uprawiania sportów w terenie, nierzadko my kobiety czujemy się zagrożone. Sytuacji, w których nie czujemy się bezpiecznie jest więcej, i każda z nas je zna. Dlatego Lubartowskie służby: PSP oraz KPP, we współpracy przygotowały cykl spotkań pn. „Bezpieczna kobieta”. W ramach spotkań odbędą się treningi z zakresu samoobrony, a także m.in. szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy.
  6. Emeryci i renciści, którym ZUS wypłaca świadczenia 25. każdego miesiąca, w grudniu otrzymają je przed świętami. Dotyczy to zarówno wypłat przekazywanych przez listonosza, jak i przelewów, które trafiają na rachunki bankowe.
  7. 14 grudnia w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbyła się gala konkursu Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy. Statuetka Złotego Lamparta w tym roku powędrowała do…
  8. Pomoc drugiemu człowiekowi jest bardzo ważna dla uczniów z ZS nr 2 w Lubartowie. Systematycznie w szkole organizowane są akcje promujące oddawanie krwi, a o wszystkim opowiedzą sami uczniowie.
  9. 15 grudnia w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie opłatkowe PSP i OSP z terenu naszego powiatu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.