Informacje - edycja 690, 15.12.2023

15/12/2023

Kolejny cios wymierzony w wiceburmistrza Tadeusza Małyskę i kolejne zgodne głosowanie radnych stanowiących zaplecze Krzysztofa Paśnika z jednej strony, a radnych stanowiących zaplecze byłego wiceburmistrza Radosława Szumca i radna z Koalicji Obywatelskiej. Radni Wspólnego Lubartowa oraz Wspólnoty Lubartowskiej a także K.O. przy kolejnym głosowaniu podczas obrad sesji głosowali jakby byli w jakiejś nowej nieformalnej koalicji. Co istotne, gdyby nie zaplecze Szumca i działacza K.O. - Małyska nie zostałby odwołany. Na stołek, z którego usunięto Małyskę wybrano innego radnego, do tej pory opozycyjnego, czyli Andrzeja Zielińskiego. I w tym miejscu także okazało się, że za Zielińskim głosowali radni stanowiący zaplecze Paśnika. Czy zatem niebawem na funkcji wiceburmistrza zobaczymy Marka Polichańczuka, a może do łask powróci Jakub Wróblewski – na te pytania staramy się znaleźć odpowiedzi w naszym materiale.

Fotowoltaika i pompy ciepła na to spółdzielnia ma już środki, jednak prezes Jacek Tomasiak nie zwalnia tempa i planuje kolejną ogromną inwestycję – czyli kompleksową rewitalizację osiedla Popiełuszki. Przyszły rok to największe inwestycje w historii spółdzielni.

To była moc zabawy! W miniony piątek 8 grudnia odbyły się Spółdzielcze Mikołajki. Sala widowiskowa była pełna po brzegi! Zobaczą Państwo sami.

Tradycyjnie, przed Świętami Bożego Narodzenia członkowie Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Lubartowie spotykają się by przełamać się opłatkiem i złożyć sobie nawzajem najlepsze życzenia świąteczne. Tegoroczne spotkanie odbyło się 12 grudnia w Sali Widowiskowej SM w Lubartowie.

Okres przedświąteczny to bardzo często czas pośpiechu. Nierzadko w tym pośpiechu dokonujemy wielu zakupów internetowych, szukając jak najlepszych ofert. 49-letnia mieszkanka Lubartowa padła ofiarą oszustwa, właśnie podczas takiej transakcji. Policja przypomina zasady zachowania bezpieczeństwa podczas internetowych zakupów.

Od 1 stycznia nowego roku ZUS wprowadza nowe świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnością. W jaki sposób można dostać te pieniądze wyjaśnia Maciej Raszewski z lubelskiego oddziału ZUS-u.

Potocznie mówi się o nim „cichy zabójca”. Ma silne działanie toksyczne. Jest bezwonny i bezbarwny. Mowa o tlenku węgla. Czad może przynieść katastrofalne skutki dla naszego organizmu. O tym, jak możemy się uchronić przed tym śmiercionośnym gazem, mówimy w poniższym materiale.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.