Informacje - edycja 689, 08.12.2023

08/12/2023

  1. Jeszcze nie tak dawno, bo niespełna trzy miesiące temu grzmieli, że budowanie niedaleko siedlisk mieszkalnych inwestycji gdzie przy produkcji wykorzystywana jest tzw. niebezpieczna chemia to skazywanie ludzi na choroby nowotworowe – to głos wyrażany przez radnych Wspólnoty Lubartowskiej czyli klubu Polichańczuka. Kolejny z radnych, czyli Andrzej Zieliński przy aplauzie mieszkańców przybyłych na sesję twierdził, że lepiej zapłacić odszkodowanie niż pozwolić na budowę zakładu pana Pastwy. Okazało się jednak, że po tym, jak Krzysztof Paśnik wyrzucił z ratusza Tadeusza Małyskę czyli definitywnie rozpadła się koalicja z PiS coś w mieście się wydarzyło. Oto okazało się, że zarówno cześć radnych Platformy Obywatelskiej czy zaplecza Radosława Szumca czyli grupy Polichańczuka głosuje tak samo jak radni stanowiący zaplecze Paśnika. Najbardziej kontrowersyjnym było głosowanie przeciw uchwałom, dzięki którym możliwe było dokonanie zmian blokujących powstawanie takich zakładów jak właśnie zakład Pastwy. Co się zmieniło i czy Paśnik koalicji z Zielińskim i Polichańczukiem mówi „tak” – o tym w naszym materiale. 
  2. 2 grudnia PMDK w Lubartowie odbył się nie konkursowy przegląd teatrów „Witryna teatralna”, a była to dziecięca edycja Mikołajkowa. Mali artyści na deskach sceny zaprezentowali się w bogatym repertuarze. Otaczającą na co dzień rzeczywistość interpretują w głębszy sposób. To codzienność i własne przeżycia inspirują ich do pisania. Patryk Berger, młody mieszkaniec Lubartowa oraz Norbert Budzyński, związany z Lubartowem więzami rodzinnymi, to pisarze, którzy wydali swoje książki, tym samym spełniając jedno z marzeń. Co więcej, w ramach projektu MBP w Lubartowie powstała książka – zbiór opowiadań związanych z Lubartowem, w której znajdą Państwo opowiadania m.in. tych dwóch autorów. A do lektury tej książki gorąco Państwa zachęcamy.
  3. Pracownicy MBP im. Adama Mickiewicza w Lubartowie systematycznie podnoszą swoje kompetencje. 6 grudnia odbyło się spotkanie Z Agnieszką kozak psycholożką i autorką książek dotyczących relacji z samym sobą oraz innymi, a także obszernie mówi o pracy partnerskiej komunikacji z dziećmi i młodzieżą. Pracownicy biblioteki byli bardzo zainteresowani wykładem Pani Agnieszki. A my mieliśmy okazję do przeprowadzenia krótkiej rozmowy z Panią Agnieszką.
  4. Czas na osiągnięcia sportowe zawodników z klubu MKS Lubartów. Na koncie zawodników MKS-u, tym razem w nowej dla klubu dyscyplinie, futsalu, pojawiło się trofeum z Pucharu Polski. Co więcej, Michał Czekierda debiutując na zagranicznej scenie, trafił do ścisłej czołówki w prestiżowych zawodach naturalnej kulturystyki w Niemczech. To jednak tylko część sukcesów. Szczegóły w poniższym materiale.
  5. Policjanci z Komisariatu Policji w Kocku zatrzymali do kontroli drogowej 30-latka, który próbował uciec mundurowym, bo jak się okazało miał przy sobie narkotyki. Mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
  6. Ponad 14 tysięcy złotych stracił 77-latek, który korespondował z poznaną w Internecie lekarką przebywającą na misji w Syrii. Na jej prośbę o pomoc, wysłał pieniądze na opłacenie odbioru paczki z zawartością pół miliona dolarów. Niestety, nie doczekał się ani paczki z gotówką, ani obiecanego przyjazdu znajomej do Polski. O szczegółach sierż. szt. Jagoda Stanicka.
  7. Lubartowscy policjanci uczcili pamięć dwóch policjantów, którzy w wyniku obrażeń odniesionych na służbie, zmarli. asp. szt. Daniel Łuczyński i asp. szt. Ireneusz Michalak byli funkcjonariuszami Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.