Informacje - edycja 688, 01.12.2023

01/12/2023

  1. Grudzień kojarzy się z prezentami, ze Świętym Mikołajem czy choinką pod którą każdy z nas odnajduje niespodzianki. Od tego roku grudzień będzie kojarzył się z czymś innym – z niedotrzymanymi obietnicami odchodzącego burmistrza oraz ogromnymi wzrostami opłat. Dlaczego? Bo od dzisiaj, czyli o pierwszego dnia ostatniego miesiąca w roku zapłacimy więcej za wodę i ścieki i to nie mało bo aż o 15% więcej. Jednak to nie jedyna podwyżka. W przypadku tzw. opłaty abonamentowej opłaty wzrastają – uwaga o 55%.
  2. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o ważnym wyroku dotyczącym szlabanów. Dzisiaj jako pierwsza redakcja ujawniamy kolejny – tym razem w sprawie opłat jakie miasto chciało, aby spółdzielnia płaciła za użytkowanie wieczyste. Dzięki sprzeciwowi Zarządu spółdzielnia wygrała, jednak prawdziwym zwycięzcą są mieszkańcy, którzy dzięki wyrokowi sądu zaoszczędzili ćwierć miliona złotych.
  3. A teraz mamy ważną informację dla najmłodszych mieszkańców spółdzielni. Św. Mikołaj przysłał do nas list z ważną sprawą. Drogie dzieci, bardzo dziękuję za wszystkie listy, które do mnie przysłaliście. Bardzo się cieszę, że na mnie czekacie. Ja i moje elfy też nie możemy już doczekać się spotkania z Wami, dlatego koniecznie przyjdźcie na Spółdzielcze Andrzejki 8 grudnia w piątek. Będzie dużo zabawy i jeszcze więcej prezentów. Do zobaczenia! Św. Mikołaj, Elfy i Renifery A my zapytaliśmy prezesa Spółdzielni, o to czy są jeszcze wejściówki. Drugą z imprez, tym razem dla dorosłych, jest Spółdzielczy Wieczór z Kulturą, który odbędzie się 17 grudnia w Sali Widowiskowej przy Cichej 6. A więcej o tych dwóch imprezach w poniższej informacji.
  4. 25 listopada zorganizowano XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Lubartowskich Przedsiębiorców będący Memoriałem Ryszarda Czermińskiego. Na starcie stanęło 108 szachistów z Polski, Ukrainy oraz po raz pierwszy w historii turnieju zawodnik z federacji Indii. Turniej odbył się w Sali Widowiskowej SM Lubartów.
  5. W miniony piątek 24 listopada odbył się III Kongres Kobiety XXI Wieku. Wydarzenie to ma na celu podjęcie dyskusji na tematy gospodarcze, ekonomiczne czy społeczne. „Kobiety kreują nowe czasy” – to hasło tegorocznej edycji.
  6. Policjant, będący poza służbą uratował starszą kobietę. Wracając ze służby zauważył idącą poboczem starszą, zagubioną kobietę. Mężczyzna zatrzymał się, odwiózł seniorkę do domu i przekazał rodzinie. Jak się okazało, 83-latka wyszła z mieszkania i straciła orientację.
  7. Oszust, podając się za córkę skontaktował się z mieszkanką naszego powiatu przez komunikator. Łącznie kobieta straciła blisko 10 000 złotych. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.