Informacje - edycja 687, 24.11.2023

24/11/2023

  1. Osiedla ze szlabanami to getta, naklejki na przedniej szybie to łamanie prawa, a sami mieszkańcy nie chcieli szlabanów – to tylko niektóre kłamstwa jakie były mówione lub publikowane od czasu uruchomienia systemu zamykania dla nie mieszkańców osiedli terenów spółdzielni. Jest jednak najświeższe kłamstwo wygłoszone przez osobę, która była naczelnikiem, ale już nim nie jest bo została radnym, jednak nie potrafiła znaleźć pracy poza samorządem. Mowa o utrzymywanym z naszych podatków pracowniku MOSiR-u Arturze Kuśmierzaku, który skłamał, że spółdzielnia przegrała proces w pierwszej instancji i co istotne złożył publiczną deklarację, że ujawni uzasadnienie sądu, czym skończy się blokowanie pilotów dla osób łamiący prawo. Na czym polega oszustwo Kuśmierzka i dlaczego nie ujawnił owego uzasadnienia do dzisiaj – o tym w naszym materiale. 
  2. Kończący kadencję Krzysztof Paśnik jeszcze dobrze nie ostygł po rozwodzie z PiS-em, a nie wyklucza kolejnego małżeństwa z zapleczem Radosława Szumca czyli tzw. grupą Polichańczuka czy nawet z Koalicją Obywatelską. O tym, że Gregorowicz i Polichańczuk głosują ramię w ramię widać było już na poprzedniej sesji. Co ciekawe nie był to wypadek przy pracy, bo na ostatniej sesji, tak samo w przypadku ważnych głosowań, ręce podnosiło zaplecze Paśnika z Gregorowiczem na czele, grupa Andrzeja Zielińskiego oraz Wspólnota Lubartowska czyli zaplecze Szumca. O owej zielono-czerwono-błękitnej koalicji więcej za tydzień. Dlaczego ów temat schodzi na dalszy plan, bo Paśnik wyjątkowo mocno zaatakował byłego wiceburmistrza Tadeusza Małyskę, ale także nowego wójta Grzegorza Siwka. Do awantur doszło także podczas ostatniej sesji. Dlaczego źle działo się w tzw. toaletowej koalicji – o tym w naszym materiale. 
  3. Pierwszy atak zimy w Lubartowie i pierwsze duże problemy. W ostatni wtorek temperatura spadła poniżej zera i okazało się, że to wystarczyło aby po miejskich ulicach auta jeździły jak na lodowisku. 
  4. Już 8 grudnia odbędą się uwielbiane przez dzieci Spółdzielcze Mikołajki. Czy są jeszcze wejściówki na tę imprezę? Zapytaliśmy o to prezesa SM Jacka Tomasiaka. 
  5. Moc spółdzielczych atrakcji w pełni. Tuż po Spółdzielczych Mikołajkach odbędzie się kolejna impreza – Spółdzielcze Spotkanie Kulturalne, które odbędą się 17 grudnia. Jakich artystów będzie można usłyszeć? Od kiedy będą wydawane wejściówki? Szczegóły w poniższym materiale. 
  6. Rok 2023 jest rokiem wyjątkowym dla Klubu MKS Lewart Lubartów. W tym roku klub obchodzi 100-lecie istnienia. W miniony piątek, 17 listopada odbyła się jubileuszowa gala. 
  7. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza na nietypowe wydarzenie. 29 listopada będzie można zwiedzać pałac z duchami. Szczegóły w poniższym materiale. 
  8. W ostatnich dniach warunki pogodowe diametralnie się zmieniły. Na drogach jest ślisko, do tego pojawiają się marznące mżawki. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. 
  9. Od 17 listopada mamy możliwość zastrzeżenia swojego numeru PESEL. Co to oznacza w praktyce oraz w jaki sposób możemy skorzystać z tej usługi? 
  10. Oszuści stosują coraz to nowsze i bardziej sprytne sposoby na swoje ofiary. O tym, czym jest phishing i jak się przed nim ustrzec? Szczegóły sierż. szt. Jagoda Stanicka. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.