Informacje - edycja 686, 17.11.2023

17/11/2023

  1. Akacjowa to droga, która znajduje się niedaleko stadionu miejskiego, to . droga na której dopiero co postawiono nowe latarnie i te latarnie teraz będą wyciągnięte i przeniesione, dlaczego dopiero co postawione latarnie będą teraz wyjmowane dopytywał na sesji radny Jacek Tomasiak. Okazuje się, że to nie pierwsza inwestycja w Lubartowie, która budzi zdenerwowanie mieszkańców.
  2. Kto z kim pił i komu obiecał, ta informacje posiadam, kto jeździł na wspólne urlopy, jakiś uwikłany pan N to tylko dwie wypowiedzi, które padły podczas debaty o tym czy remontować drogę do domu Pana N. Okazało się, że najbardziej o tajemniczym panie N. i rzekomym piciu czy wspólnym imprezowaniu najgłośniej dyskutowali ci, którzy później zagłosowali za remontem już wybudowanej drogi do tajemniczego N. Kto się chowa na tajemniczym inicjałem i czy ci, którzy tyle razy wymieniali ową literę ujawnili o kogo chodzi – o tym w naszym materiale.
  3. Mieszkańcy Lubartowa ponoszą ogromne koszty na utrzymanie administracji Biura Związku, które w sumie wynoszą prawie pół miliona złotych. Według odwołanego wiceburmistrza Tadeusza Małyski te pieniądze można zaoszczędzić przekazując obsługę związku do ratusza. Tymczasem zamiast oszczędności zaproponowanych przez Małyskę jego były szef Krzysztof Paśnik na zarządzie Związku zaproponował, by ten zainwestował w nową siedzibę – koszt to pół miliona złotych. Jako pierwsi ujawniamy dokumenty, które zirytują każdego mieszkańca Lubartowa.
  4. Jak co roku św. Mikołaj przychodzi do dzieci mieszkających na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej. Nie inaczej będzie i w tym roku. Już 8 grudnia, w piątek odbędą się Spółdzielcze Mikołajki. A o to kiedy i na jakich zasadach można odbierać bilety, zapytaliśmy prezesa Spółdzielni Jacka Tomasiaka.
  5. 11 listopada to wyjątkowe święto dla każdego Polaka. Artyści PMDK w Lubartowie nie mogli nie uczcić tego święta uroczystym wydarzeniem. Właśnie tego dnia na deskach sceny odbyło się widowisko poetycko-muzyczne „Niepodległa Młodych” w wykonaniu dzieci i młodzieży.
  6. 25 listopada odbędzie się XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Lubartowskich Przedsiębiorców Memoriał Ryszarda Czermińskiego. Turniej odbędzie się w Sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie.
  7. W miniony piątek, 10 listopada odbył się wyjątkowy spektakl na scenie PMDK Lubartów. Artyści wystąpili ze spektaklem „Dziady” na podstawie dramatu Adama Mickiewicza, a wyreżyserowanym przez Panią Jolantę Tomasiewicz. Gościem wydarzenia był Albert Osik. Zainteresowanie spektaklem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Publiczność przybyła tak tłumnie, że sala nie była w stanie pomieścić wszystkich gości.
  8. 20 000 złotych stracił 37-latek z powiatu lubartowskiego, który chciał sprzedać felgi w Internecie. W jaki sposób padł ofiarą oszustwa? Wyjaśnia sierż. szt. Jagoda Stanicka.
  9. To wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi znanych i lubianych, inspirujące kobiety i mężczyzn oraz ekspertów z różnych dziedzin. A wszystko po to, by wspólnie dzielić się wiedzą, doświadczeniem i wizją przyszłości. Mowa o III Kongresie Kobiety XXI Wieku, które odbędzie się 24 listopada w Hotelu Arche w Warszawie.
  10. Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany wczoraj 46-letni kierowca Forda. Mężczyzna został zatrzymany 9 listopada, w czwartek do kontroli przez patrol z Komisariatu Policji w Kocku. Teraz odpowie przed sądem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.