Informacje - edycja 685, 10.11.2023

10/11/2023

  1. Jak wspólnoty będą chciały, to będą mogły uczestniczyć w planie rewitalizacji – to obietnica rannego Grzegorza Jaworskiego podczas sesji rady miasta, który po tym, jak to określił pojawił się „rwetes” na osiedlu Garbarskim, czyli w jego i Renaty Mazur okręgu, że oni jako radni nie dopilnowali tego, by owe osiedle w owym planie się znalazło. Okazuje się jednak, że to co obiecał podczas obrad Jaworski nie jest prawdą. Ani radny Jaworski ani radna Mazur nie pojawili się na konsultacjach dotyczących rewitalizacji. Radny Jacek Tomasiak chciał przywrócenia osiedla Garbarskiego na mapę terenów przeznaczonych do rewitalizacji, ale ekspert reprezentujący ratusz powiedział, że jest to niemożliwe. Czy zatem Jaworski, usprawiedliwiając swój brak jakichkolwiek działań by osiedle Garbarskie było w planie rewitalizacji, wprowadził wszystkich w błąd – o tym w naszym materiale.
  2. W prasie kończący zasiadanie w fotelu burmistrza Krzysztof Paśnik chętnie atakował odwołanego wiceburmistrza Tadeusza Małyskę. Już po tym, co zrobił Paśnik, radni spotkali się na sesji i dopytywali o to, co zarzucał Paśnik – Małysce. Czy podczas sesji żegnający się z ratuszem Paśnik był tak samo rozmowny, jak w prasie i czy miał odwagę powiedzieć prosto w oczy temu, którego już wyrzucił z ratusza, co o nim myśli – o tym w naszym materiale.
  3. Lubartowskie dzieci taplające się w błocie tak, jak bohaterowie filmu anonimowanego dla dzieci pt. Świnka Pepa – to obraz, jaki rysują rodzice, którzy odwiedzili ostatnia głośną inwestycję ratusza, którą jeszcze głośniej zapowiadał Krzysztof Paśnik. Dlaczego rodzice porównują wizytę na placu zabaw do tego co owa świnka lubi najbardziej – czyli taplanie się w błocie, bo jak twierdzą – ich dzieci muszą także taplać się w błocie wchodząc na nowy plac zabaw w parku.
  4. Corocznie, z okazji Rocznicy Powstania Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, drzwi pałacu oraz wszystkich obiektów muzealnych są otwierane dla turystów. Tego dnia tysiące turystów z najróżniejszych zakątków Polski przyjeżdżają, by móc podziwiać wnętrza kozłowieckie nieodpłatnie. 5 listopada był tegorocznym Dniem Otwartych Drzwi w Kozłówce.
  5. W minioną niedzielę, 5 listopada, odbyła się II tura przedterminowych wyborów Wójta Gminy Firlej. O tę funkcję walczyli: Grzegorz Siwek - były Radny i Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lubartów oraz Małgorzata Zagojska była Zastępca Wójta Gminy Firlej.
  6. Od 27.10 do 5.11 na terenie całej Polski policjanci prowadzili działania w ramach Akcji Znicz. Policjanci szczególnie czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy podróżowali by odwiedzić groby swoich bliskich. A podsumowanie tegorocznej Akcji Znicz z terenu woj. Lubelskiego przedstawi sierż. Szt. Jagoda Stanicka z Lubartowskiej Komendy.
  7. Rusza coroczny konkurs organizowany przez PMDK w Lubartowie pn. „Opowieści wigilijne”. Kto może zgłosić się do konkursu? Jakie prace można zgłaszać i do kiedy? Szczegóły w poniższym materiale.
  8. Na jednej z lubartowskich ulic funkcjonariusze ,,drogówki” zatrzymali do kontroli za popełnione wykroczenie drogowe kierowcę audi. Podczas prowadzonych czynności okazało się dodatkowo, że mężczyzna porusza się przywłaszczonym samochodem wartym blisko 300 000 złotych.
  9. W ubiegłą sobotę, 4 listopada w Firleju na drodze krajowej numer 19 ciężarówka uderzyła w drzewo. Policjanci apelują ostrożność na drodze.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.