Informacje - edycja 684, 03.11.2023

03/11/2023

Nie wpier***** się w moja miejscowość – tak dokładnie, to nie przypadek, że przywołujemy przekleństwo, bo takie słowa padły na wspólnym posiedzeniu w gminie Lubartów, podczas którego radni gminy Lubartów dyskutowali o niechcianej inwestycji planowanej przez firmę Stena Recykling. Kto komu miał się – użyjmy słowa bardziej cenzuralnego: miał się mieszać w jego miejscowość i skąd tak gorąca dyskusja min. o działkach, które sprzedał Stenie radny powiatowy Janusz Pożak – o tym w naszym materiale.

Wyszedłbym z Sali, ale być może nie wychodzę, bo dieta mi przepadnie – to słowa jednego z radnych, któremu nie podoba się jak przewodniczący Tomasz Krówczyski prowadzi obrady. Większość z obserwatorów lubartowskiej sceny politycznej już się domyśla, któremu tak szkoda diety.

W miniony poniedziałek, 30 października odbyło się spotkanie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Lubartowskiego. Spotkanie dotyczyło podsumowania działań służb podczas wakacji.

Uczniowie klasy 4B uczestniczyli w warsztatach chemicznych realizowanych na Wydziale Medycznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Przyszli maturzyści doskonalili swoją wiedzę, przed majowym egzaminem dojrzałości.

Lubartowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia dwóch osobówek na krajowej 19-tce w miejscowości Wólka Rozwadowska. 6 osób zostało przetransportowanych do szpitala. Do zdarzenia doszło 1 listopada w godzinach wieczornych.

Rusza XVI edycja konkursu „Zaradny, innowacyjny, przedsiębiorczy” o nagrodę Złotego Lamparta. Do kiedy można zgłaszać kandydatów? Kto może zgłosić? O tym w poniższym materiale.

Oszuści stale czyhają na swoje ofiary. Musimy być bardzo czujni, szczególnie jeśli podczas działań w sieci np. korzystając z bakowości internetowej czy mediów społecznościowych. W ostatnim czasie do lubartowskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który stracił niemałą kwotę.

Uczniowie z ZS nr 2 w Lubartowie we wrześniu brali udział w wymianie młodzieżowej w Turcji w ramach programu Erasmus Plus WASTE FEW. Co ważne, cały wyjazd skupiał się na wiedzy z zakresu ekologii. A o szczegółach opowiedzą sami uczniowie z Chopina.

Kierowca Forda nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać nie zważając na przepisy i znaki drogowe. Gdy tylko zaistniała taka możliwość policjanci zablokowali drogę radiowozami i zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało, kierowcą Forda był 40-latek z Lublina. Szczegóły Jagoda Stanicka z lubartowskiej komendy policji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.