Informacje - edycja 683, 27.10.2023

27/10/2023

  1. To, że dojdzie do odwołania Tadeusza Małyski z funkcji wiceburmistrza nasza stacja przewidziała już kilka miesięcy temu i tydzień temu Krzysztof Paśnik wyrzucił z ratusza swojego zastępcę. Dlaczego mówimy o wyrzuceniu, bo to co zrobił Paśnik, a szczególnie w jakim stylu pokazuje poziom nie tylko kultury, ale także obnaża prawdziwy charakter kończącego swoja kadencję PSL-owskiego działacza. Postępowaniem Paśnika oburzeni są mieszkańcy Lubartowa, którzy nie tylko skrytykowali jeszcze urzędującego burmistrza, ale zapowiedzieli, że w kwietniu w taki sam sposób podziękują temu, który tak potraktował swojego zastępcę. 
  2. W minioną niedzielę, 22 października mieszkańcy Gminy Firlej w przedterminowych wyborach na wójta wybierali swojego włodarza. Wśród kandydatów znalazł się były Radny Rady Miasta Lubartów. Czy może pochwalić się poparciem mieszkańców z terenu Gminy Firlej? Czy w najbliższych miesiącach zasiądzie w fotelu wójta? Szczegóły w poniższym materiale. 
  3. Już 17 i 18 listopada mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej będą się bawić podczas Spółdzielczego Wieczoru Andrzejkowego 2023. Bilety rozchodzą się w bardzo szybkim tempie. Dlatego, kto jeszcze chce wziąć udział w imprezie, musi się pospieszyć. 
  4. Mimo, że sezon wakacyjny już dawno za nami to sezon turystyczny w Kozłówce się nie kończy. Jesienna aura zachęca do spacerów alejkami kozłowieckiego parku, zaś pracownicy Muzeum Zamoyskich zachęcają do wizyt we wnętrzach pałacu. Do kiedy muzeum jest otwarte dla turystów? W jakich godzinach można zwiedzać? Jakie nowe atrakcje przygotowano dla zwiedzających? Odpowiadamy w poniższym materiale. 
  5. PCPR w Lubartowie stale poszukuje rodzin oraz osób, które mogły zostać rodziną zastępczą, dla dzieci, które takiej rodziny potrzebują. Zapotrzebowanie jest bardzo duże, dlatego apelujemy do Państwa o wsparcie oraz promowanie rodzicielstwa zastępczego. 
  6. 24 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Mickiewicza w Lubartowie odbyło się szkolenie pn. „Tworzenie partnerstw i współpracy ze społecznością lokalną”.  
  7. Uszkodzone ogrodzenie i zniszczony samochód, tak zakończył swoją podróż nietrzeźwy kierowca. 45-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. Do zdarzenia doszło 21 października przy ul. Lipowej w Lubartowie. 
  8. 25 października w ZS nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Zapraszamy Państwa na relację z tej uroczystości.  
  9. 19 października po godzinie 16:00 dyżurny lubartowskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o znalezionych w Wieprzu zwłokach. Jak się okazało znaleziono ciało 61-letniego mieszkańca powiatu lubartowskiego. 
  10.  A teraz czas na sportowe sukcesy uczniów ze szkoły przy Chopina. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.