Informacje - edycja 682, 20.10.2023

20/10/2023

  1. Szykuje się kolejna klęska czegoś, co kiedyś było i obywatelskie, i to mieszkańcy, a nie „towarzystwo” decydowało, czy projekty z Budżetu Obywatelskiego będą realizowane, czy nie. Do ogromnego skandalu doszło podczas dwóch ostatnich tygodni. Najpierw burmistrz Krzysztof Paśnik zablokował zmiany w komisji, która m.in. dopuszcza projekty pod głosowanie przez mieszkańców, a później bez osób, które chciała wskazać Rada Miasta wydał zarządzenie i usankcjonował komisję w niepełnym składzie. Paśnik, nie czekając na decyzję Rady Miasta zwołał spotkanie „towarzystwa” i owe „towarzystwo” usunęło z listy do głosowania projekty dla seniorów oraz młodych mieszkańców Lubartowa. Dlaczego używamy słowa „towarzystwo”? Oraz co działo się na spotkaniu owego „towarzystwa” – o tym w naszym materiale. 
  2. Podczas ostatniej sesji radni zdjęli z obrad środki, jakie burmistrz zmierzał wydać na drogę prowadzącą do jednego domu. Wydawało się, że temat poprawienia nawierzchni tzw. bocznej ulicy Żeromskiego umarł wraz ze zdjęciem środków. Nic bardziej błędnego. Na najbliższą sesję Paśnik przedłożył projekt zmian w budżecie i ponownie będzie chciał, żeby na drogę, której długość zgodnie z danymi z Geoportalu wynosi niecałe 130m wydać prawie 200 tys. zł. Radni sprzeciwiają się tej decyzji i na najbliższej sesji wskażą, że tak olbrzymią kwotę można wydać na naprawdę ważne inwestycje i potrzeby. 
  3. Jak corocznie Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie przygotowuje szereg atrakcji dla mieszkańców. Imprezy finansowane są z nadwyżki bilansowej. Po Jesiennym Kabaretonie czas na Spółdzielcze Andrzejki, które odbędą się 17 i 18 listopada, a wejściówki będą rozdawane już od najbliższego poniedziałku 23 października. 
  4. 18 października w Sali Widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej seniorzy z naszego miasta obchodzili swoje święto. Tego dnia Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów przygotował imprezę pełną atrakcji. 
  5. 5 listopada to dzień, który możemy w szczególny sposób spędzić z kulturą. Tego dnia Muzeum Zamoyskich w Kozłówce przygotowało dzień otwarty. Co to oznacza? Jakie obiekty będzie można zwiedzać nieodpłatnie? O tym w poniższym materiale. 
  6. 10 października samorządowcy z powiatu lubartowskiego odebrali promesy na inwestycje, które uzyskały finansowanie w ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Wójtowie i burmistrzowie oraz przedstawiciele urzędów gmin otrzymali symboliczne czeki z rąk ministra Przemysława Czarnka. 
  7. 11 października lubartowscy policjanci zatrzymali 26-latka, który napadł na sklep spożywczy w Lubartowie. Grozi mu do 20 lat więzienia. 
  8. To już III edycja Lubartowskiej Jesieni Muzycznej. 13 i 14 października Fundacja Rzeka EN przygotowała wydarzenia, podczas których wystąpiła m. in. Polska Opera Krakowska. 
  9. 41-latek ukradł blisko 27 000 litrów paliwa pracując jako kierowca w firmie zajmującej się jego dostawą. Straty, które spowodował na szkodę firmy wyniosły blisko 150 000 złotych. 41-latek usłyszał 42 zarzuty kradzieży. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.