Informacje - edycja 680, 06.10.2023

06/10/2023

  1. Po prawie rocznych oczekiwaniach spółdzielnia mieszkaniowa doczekała się pozytywnych decyzji z Banku Gospodarstwa Krajowego – oznacza to, że jeszcze w tym roku pierwsze spółdzielcze bloki same wyprodukują sobie prąd a później wyprodukują z niego ciepło. Okazuje się, że z tego co udało się w spółdzielni cieszy się także sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Jan Kanthak. O tym kiedy nastąpią obniżki opłat w spółdzielni oraz mieszkańcy których bloków cieszyć się będą z zielonej energii – o tym w naszym materiale. 
  2. Ostatni tydzień przed wyborami obfitował w szereg politycznych wydarzeń. Jednym z nich była konferencja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. W ostatni poniedziałek w Lubartowie pojawili się prawie wszyscy kandydaci PiS z Przemysławem Czarnkiem na czele. 
  3. Brudne miasto oraz radni którzy nic nie robią – to wyjątkowo surowa ocena jaka padła podczas obrad rady miasta. Kto skrytykował to co się dzieje w Lubartowie – o tym w naszym materiale.  
  4. 4 października przed Lubartowskim Szpitalem odbyła się konferencja prasowa kandydata na posła Konrada Sawickiego. W jednym z poprzednich wystąpień mówił o postulatach dotyczących pacjentów. Tym razem przedstawił swoje propozycje rozwiązań podstawowych problemów szpitala, a także wynagrodzeń personelu. 
  5. We wtorek, 3 października odbyła się konferencja Kazimierza Chomy, który startuje z list Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach do sejmu. Kandydat poruszył temat fabryk, oddziałowujących na środowisko, a jak wiemy, jedna z takich fabryk chce zlokalizować swoją działalność właśnie w naszym mieście. 
  6. Starostwo Powiatowe w Lubartowie w ostatnich tygodniach otrzymało szereg dofinansowań na realizację remontów dróg i chodników. Ponadto ogromna pula pieniędzy została pozyskana na odnowienie zabytków. Blisko 10 zabytkowych obiektów w naszym powiecie zostanie odrestaurowanych. 
  7. Już 15 października będziemy mieli możliwość oddania swojego głosu w Wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Skorzystajmy z tego przywileju i pójdźmy do urn. A zasady głosowania przedstawimy Państwu w poniższym materiale. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.