Informacje - edycja 679, 29.09.2023

29/09/2023

Podczas ostatniego posiedzenia komisji padł mit sielankowego obrazu zakładów, jaki mają być budowane w Lubartowie. Na tej samej sesji większość radnych podjęła decyzję, że nie chcą aby w Lubartowie były budowane takie zakłady jak firma Pastwy. Na obrady licznie przybyli mieszkańcy Lubartowa, którzy kilkukrotnie dali wyraz, że są przeciw takim inwestycjom, a ich przedstawiciel ujawnił co może być produkowane w Lubartowie.

Krzysztof Paśnik chciał aby radni przyjęli projekt zmian w budżecie, gdzie zapisano środki w wysokości prawie 200 tys. zł na wybudowanie drogi do jednego domu. Podczas sesji radny Jacek Tomasiak ujawnił umowę jaką zawarł jeszcze kandydat Paśnik z mieszkańcami jednej z ulic i się z owej umowy nie wywiązał. Kto komu i co obiecał – o tym w naszym materiale.

To był dopiero koncert. Sala widowiskowa pękała w szwach a artyści przeszli samych siebie. O tym co działo się w Sali widowiskowej przy ul. Cichej 6 głośno było także w województwie, bo relacje ze spółdzielczej jesieni kabaretowo-smyczkowej prowadziło radio Lublin.

25 września o godzinie 17:00 w PMDK w Lubartowie oficjalnie otworzono nowy rok artystyczny. Tego dnia odbył się specjalnie przygotowany na ten dzień koncert okolicznościowy.

Budynek dworca PKP należy do jednych z najstarszych i najbardziej efektownych w naszym mieście. Obecnie jest niestety w opłakanym stanie, już od dawna wymaga generalnego remontu, który zapowiadany był już 2 lata temu. Jak się okazuje, remont budynku XIX-wiecznego dworca PKP w Lubartowie dojdzie do skutku już w najbliższym czasie. Szczegóły w poniższym materiale.

A na zakończenie mamy dla Państwa niespodziankę muzyczną.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.