Informacje - edycja 678, 22.09.2023

22/09/2023

W dzisiejszym wydaniu Informacji:

1. Dokładnie dwanaście lat temu w Sali konferencyjnej lubartowskiego ratusza odbyło się spotkanie z mieszkańcami, podczas którego ówczesne władze przekonywały, że budowa sortowni w Lubartowie to nic aż tak strasznego. Tamtych władz już nie ma, ale tuż przy miedzy Lubartowa z gminą Lubartów planowana jest budowa zakładu przetwarzania odpadów niebezpiecznych. W Lubartowie ma zaś powstać zakład produkujący nieorganiczne związki chemiczne. O tym, że ów zakład będzie niósł z sobą tzw. uciążliwą produkcję dokładnie rok temu informowali wójt gminy Lubartów oraz jego zastępca. Rok od tamtych wydarzeń lubartowscy radni próbowali zatrzymać budowę zakładu Pana Pastwy w Lubartowie. Czy radnym udało się zablokować wspomnianą budowę oraz czy 30 grudnia tego roku, tak jak mówi pozwolenie na budowę ruszy kontrowersyjna fabryka – o tym w naszym materiale.

2. NIK negatywnie ocenia sprawowanie przez Burmistrza, wykonującego uprawnienia Zgromadzenia Wspólników, nadzoru właścicielskiego nad przestrzeganiem przepisów o wynagrodzeniach członków zarządów i rad nadzorczych w PEC i PGK – to fragment protokołu z kontroli jaki przeprowadziła NIK w ratuszu. Nasza stacja jako pierwsza publikuje obszerne fragmenty z kontroli NIK. Okazuje się, że według NIK Zarządom obu spółek oraz radom nadzorczym wypłacono niezgodnie z prawem ponad 400 tys. zł.

3. 11 września zmarła jedna z najstarszych mieszkanek Lubartowa. Pani Melania Romańska miała 101-lat. W Lubartowie mieszkała od czasów II Wojny Światowej.

4. Lubartowscy kryminalni zatrzymali 36 i 39-latka podejrzanych o kradzież z włamaniem. Ich łupem padły m.in. elektronarzędzia, aparat fotograficzni i motorower z jednej z posesji w gminie Ostrówek. Wobec obu mieszkańców powiatu lubartowskiego zastosowano dozór policyjny.

5. W minioną niedzielę 17 września na terenie ogrodów Kozłowieckich odbyły się oficjalne uroczystości związane z jubileuszem 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozłówce, który odbył się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Żywe dziedzictwo. Tradycje od pokoleń”.

6. Za posiadanie narkotyków odpowie 29-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego, którego wczoraj w nocy zatrzymali lubartowscy policjanci. Mężczyznę zdradziło nerwowe zachowanie. Za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

7. Tylko od początku września w powiecie lubartowskim doszło do kilkunastu kolizji drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Apelujemy do kierowców o ostrożność. Już samo zdjęcie nogi z gazu może uchronić nasze zdrowie, a nawet życie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.