Informacje - edycja 676, 08.09.2023

08/09/2023

 1. NIK zakończyło kontrolę w ratuszu oraz w spółce komunalnej i okazuje się, że z protokołem z kontroli PGK nie można było znaleźć na stronie spółki do godziny 17.12 w dniu sesji. Na stornie urzędu nie udało nam się znaleźć protokołu do dzisiaj. O tym co takiego spowodowało, że w trakcie sesji jeden z protokołów pojawił się na stornie PGK oraz o co pokłócił się burmistrz z jednym z radnych – to w naszym materiale. 
 2. Ponad trzy lata temu kończący rządzenie Lubartowem Krzysztof Paśnik wziął udział w proteście przeciwko samemu sobie czyli przeciwko temu, że miasto nie wykonało chodnika przy ul. Wojska Polskiego. Po tamtym proteście Paśnik dużo obiecał mieszkańcom domagającym się budowy, jak się później okazało najdroższego chodnika zapewne nie tylko w Lubartowie ale i w Polsce. Radni apelowali o zmianę przebiegu wybrukowanego ciągu pieszego za milion złotych. Dlaczego chodnik jeszcze nie powstał, czy miasto zmieniło trasę inwestycji za ponad milion – o tym w naszym materiale. 
 3. Dzieci i młodzież mają zdecydować o tym na co zostaną wydane środki z budżetu obywatelskiego – takie można odnieść wrażenie po słowach jeszcze urzędującego burmistrza Krzysztofa Paśnika. To właśnie m.in. dzieci mają uratować to co zawiodło przez ostatnie dwa lata – czyli frekwencję. Czy zatem podczas najbliższego glosowania w przedszkolach zostaną rozstawione komputery, a dzieci z czwartych klas będą oddawać masowo głos z otrzymanych przez ministra Przemysława Czarnka laptopów – o tym w naszym materiale. 
 4. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną zdarzenia drogowego w Siedliskach. Kierujący autem mężczyzna uderzył w drzewo. Był trzeźwy. Policjanci apelują o rozwagę, ostrożność na drodze i przestrzeganie obowiązujących przepisów!  
 5. 3 września już po raz piąty odbył się Lubartowski Dzień Sportu, czyli impreza zrzeszająca wszystkie jednostki zajmujące się szeroko pojętym zdrowym trybem życia, ale to też impreza promująca ruch jako szczególną formę w drodze do zdrowia. Gościem specjalnym wydarzenia był doskonale Państwu znany, ośmiokrotny Mistrz Polski Strongman i sześciokrotny Mistrz Europy Strongman, Mariusz Pudzianowski. 
 6.  
 7. Lubartowscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia drogowego w miejscowości Krasne (gm. Uścimów). Kierujący Volkswagenem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z kierującym Jeepem. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność na drodze!  
 8.  
 9. Leśne Granie, News i przyjaciele – pod taką nazwą odbyła się charytatywna impreza, która miała na celu zebranie pieniędzy na wsparcie Domu Dziecka w Adamowie, który w wyniku pożaru uległ znacznemu zniszczeniu. W ramach imprezy na scenie wystąpiły gwiazdy muzyki Disco Polo, a głównym organizatorem tego wydarzenia był Marek Lemieszek z zespołu NEWS. 
 10.  
 11. Policjanci z lubartowskiej komendy zatrzymali sprawców rozboju na 58-latku. Mężczyzna został zaatakowany oraz doprowadzony do stanu bezbronności, po czym sprawcy zabrali mu pieniądze i telefon. Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn oraz kobietę. Jeden z nich, 50-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Decyzją sądu sprawcy zostali tymczasowo aresztowani. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.