Informacje - edycja 675, 01.09.2023

01/09/2023

  1. Był radnym miejskim, był także zastępcą przewodniczącego Rady Miasta i wszystko rzucił dla kariery komisarza w Firleju, kariery która po tym co wydarzyło się we wtorek może się szybciej skończyć niż się zaczęła. Kto jest bohaterem ostatniej firlejowskiej sesji? To Grzegorz Siwek – były radny miejski, który od kiedy związał z Prawem i Sprawiedliwością piął się po szczeblach kariery jak błyskawica.
  2. Jeżeli nie zostaną urealnione m.in. opłaty za wodę i ścieki przedsiębiorstwo może stracić płynność finansową – to wręcz dramatyczny scenariusz jaki nakreślił podczas ostatniej sesji wiceburmistrz Tadeusz Małyska. Tymczasem zamiast podwyżki za wodę i ścieki od września opłaty za ścieki i wodę będą mniejsze. Co prawda o niewiele, bo kilkanaście groszy, ale jednak zamiast podwyżki czeka nas obniżka. Małyska podczas sesji ujawnił, że spółka ma w tym roku już ponad milion złotych straty. To, co ujawnił zastępca Krzysztofa Paśnika może oznaczać, że w Lubartowie powtórzy się to, co stało się w 2015 roku oraz 2019 roku – czyli podwyżki, jakie zafundowano mieszkańcom zaraz po wyborach. Czy zatem po tym, jak w kwietniu zagłosujemy na tych, którzy dzierżą dzisiaj władzę możemy się spodziewać gigantycznych podwyżek za wodę i ścieki – o tym w naszym materiale.
  3. Już 23 września na deskach spółdzielczej sceny wystąpi Kabaret Czesuaf oraz artyści Lubelskiej Filharmonii z repertuarem 007 Bond Symfonicznie. W tym roku impreza ma nieco inną formę, bo łączy coroczny spółdzielczy kabareton z wieczorem kulturalnym. Czy są dostępne jeszcze wejściówki na to wydarzenie? Zapytaliśmy o to Prezesa Zarządu Spółdzielni Jacka Tomasiaka.
  4. Jedenastu nauczycieli z placówek oświatowych z terenu powiatu lubartowskiego otrzymało akty awansu zawodowego. Uroczystość wręczenia odbyła się 30 sierpnia w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie.
  5. 25 sierpnia w Wandzinie doszło do zderzenia z udziałem 5 pojazdów, którymi łącznie podróżowało 17 osób. 3 osoby trafiły do szpitala.
  6. Już 8 września odbędą się tegoroczne Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne. Gwiazdami wieczoru będą zespół Classic i zespół NEWS. Wydarzenie odbędzie się w Ostrowie Lubelskim.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.