Informacje - edycja 674, 25.08.2023

25/08/2023

  1. jakie pojawiły się w organie samorządowym, a jakie wygłosił kończący swoją kadencję Krzysztof Paśnik. Nie trzeba prowadzić specjalnego śledztwa dziennikarskiego, aby zauważyć, że krytyka dotyczy współkoalicjantów z Prawa i Sprawiedliwości. Słowa Paśnika są co najmniej zadziwiające, jeżeli przypomnimy jego wypowiedzi z maja zeszłego roku, chwile po tym, jak Lubartów, jednak przy wsparciu krytykowanych dzisiaj radnych otrzymał 20 mln. zł. Po co Paśnik atakuje swoich współkoalicjantów oraz komu ma służyć kolejny konflikt w ratuszu – o tym w naszym materiale. 
  2. Dokładnie cztery lata temu radni miejscy zadbali o swoje kieszenie. Przez ten czas ci sami radni uchwalili statut, dzięki któremu zaczęli mieć jeszcze mniej pracy. W międzyczasie wielu z tych, co głosowali za podwyżkami zrezygnowało z pełnienia funkcji. Dzisiaj przypominamy co wydarzyło się 4 lata temu i co wówczas usłyszeliśmy od tego, który projekt podwyżki diet przygotował czyli odwołanego już z funkcji przewodniczącego Grzegorza Gregorowicza i tego dzięki któremu ów projekt wszedł pod obrady – czyli Krzysztofowi Paśnikowi.  
  3. W miniony weekend przez nasz region ponownie przeszły gwałtowne burze. Najwięcej szkód odnotowano w okolicach Lasów Kozłowieckich. Szczegóły przedstawi st. kpt. Michał Mazur. 
  4. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę 20 sierpnia w Firleju. 26-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego wskoczył do wody i uległ wypadkowi. Policjanci apelują o rozwagę i wyobraźnię podczas wypoczynku nad wodą.  
  5. Już po raz piąty w centrum Lubartowa odbędzie się święto sportu. Lubartowski Dzień Sportu zrzesza całą społeczność zajmującą i interesującą się zdrowym trybem życia. Impreza odbędzie się 3 września, a gościem specjalnym tego wydarzenia będzie … no właśnie, zobaczmy kto.  
  6. Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca opla, którego zatrzymał w czasie wolnym od służby policjant w jednej z miejscowości w gminie Lubartów. Jak się okazało mężczyzna nie miał także uprawnień do kierowania i był poszukiwany. Z swoje zachowanie odpowie przed Sądem. 
  7. A na koniec mamy dla Państwa muzyczną niespodziankę. Poza wypuszczaniem utworów, które okazują się hitami całej Polski, zespół ten zawsze pamięta o wspieraniu tych, którzy tej pomocy potrzebują. Zespół NEWS już po raz kolejny organizuje imprezę, na której będą zbierane pieniądze dla Domu Dziecka w Adamowie, który w ostatnim czasie spłonął. Gala Disco Polo pn. NEWS i przyjaciele odbędzie się 2 września w Cezarynie. Do imprezy włączają się Lubartowscy przedsiębiorcy, dlatego informujemy Państwa o tym wydarzeniu. A jakie gwiazdy wystąpią na scenie i jakie atrakcje przewidziano? O tym opowiedzą sami organizatorzy. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.