Informacje - edycja 673, 18.08.2023

17/08/2023

  1. W wyniku kontroli negatywnie oceniliśmy sprawowanie przez burmistrza miasta Lubartów (…) nadzoru właścicielskiego nad przestrzeganiem przepisów w PEC oraz PGK – to słowa Rafała Pardaka, zastępcy dyrektora delegatury NIK w Lublinie. W związku z kontrolą w lubartowskich spółkach NIK skierowała zawiadomienie do prokuratury zawiadomienie o UZASADNIONYM podejrzeniu popełnienia przestępstwa. O tym czy prokuratura wszczęła postępowanie oraz czy Krzysztof Paśnik poda się do dymisji odpowiadamy w naszym materiale.
  2. „Czy wygrywasz czy nie, ja i tak kocham cię” – to fragment przyśpiewki kibiców i mieszkańców m.in. Lubartowa. Dalsza część brzmi: „w moim sercu Lewart ulubiona drużyna”. Czy owa przyśpiewka znana jest radnym rady miasta i burmistrzowi? Na pewno uwielbiają oni fotografować się z lubartowską jedenastką, czy przekonywać nas jak ważna jest nasza drużyna ale, podczas kampanii wyborczej. Kiedy opadnie już kampanijny kurz okazuje się, że miłość mija, a zdjęcie ze stadionów blakną. Tak było też podczas ostatniej sesji rady miasta, podczas której część radnych wniosła o urealnienie pomocy dla klubu, a burmistrz i skarbniczka uważali, że nie ma czego urealniać. Co takiego wydarzyło się na ostatniej sesji – o tym w naszym materiale.
  3. Bilety na tegoroczną, jesienną imprezę rozchodzą się w bardzo szybkim tempie. Zostały jednak ostatnie sztuki. Na scenie wystąpi kabaret Czesuaf oraz muzycy z Filharmonii Lubelskiej z symfoniczną aranżacją utworów znanych z serii filmów o Jamesie Bondzie. Ostatnie, bezpłatne wejściówki czekają na Państwa w sekretariacie Spółdzielni.
  4. Blisko stu żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę wojskową w miniony weekend, 12 sierpnia na placu przed Pałacem Sanguszków w Lubartowie. Uroczystości towarzyszyło mnóstwo atrakcji dla mieszkańców naszego powiatu.
  5. Nasza jedenastka rozpoczęła tegoroczny sezon jesienny w bardzo dobrym stylu. 12 sierpnia MKS Lewart Lubartów rozegrał mecz z Granitem Bychawą, który zakończył się wynikiem 1:0.
  6. Sezon letni oznacza wzmożenie ruchu drogowego szczególnie w okolicach kąpielisk czy miejsc wypoczynkowych. W minioną niedzielę, 13 sierpnia przed godz. 18:00 w Firleju na DK19 doszło do zderzenia dwóch samochodów, którymi łącznie podróżowało 7 osób. Jedna z nich trafiła do szpitala.
  7. Farmaceutka, która zza aptecznej lady przeszła na scenę. Gra z zespołem B6, występuje na deskach teatru, pisze piosenki, komponuje utwory, a teraz jest w trakcie wydawania solowej płyty. Mowa o Martynie Sabak, która niejednokrotnie występowała z lubartowskimi muzykami na naszych scenach. O jej pracy, pasji, ale też o tym, w jaki sposób możemy wesprzeć Martynę w jej artystycznej pasji mówimy w poniższym materiale.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.