Informacje - edycja 671, 04.08.2023

04/08/2023

 1. Wydawało się, że wszyscy jesteśmy lub będziemy pacjentami lubartowskiego szpitala, jednak podczas ostatniej sesji rady miasta niektórzy pacjenci stali się lekarzami. Jednak to nie pierwszy raz kiedy ci, którzy określają się mianem managerów wkładają ręce w drzwi zwane szpitalem. O tym, kto zna się lepiej na szpitalu niż nie jeden specjalista i co o sytuacji w szpitalu powiedział burmistrz Lubartowa – o tym w naszym materiale. 
 2. Już od tygodnia w spółdzielni wydawane są wejściówki na tegoroczną Spółdzielczą Jesień Kabaretową która już 23 września. Jak już państwo wiedzą na scenie wystąpi kabaret Czesuaf, a także będzie można usłyszeć muzykę z filmu o Jamesie Bondzie, ale w wersji symfonicznej. Już w pierwszych dniach wydawania biletów ich znaczna część się rozeszła dlatego przypominamy o zasadach odbierania wejściówek i zaznaczamy, że należy się śpieszyć po odbiór. 
 3. Spółdzielnia Mieszkaniowa już od lat wspiera lubartowską drużynę biało-niebieskich. Na każdy sezon mamy dla Państwa darmowe wejściówki na mecze. Tak też jest tym razem. Bilety na mecze Lewartu są jeszcze do odbioru Sekretariacie Spółdzielni. 
 4. Z uwagi na wysokie temperatury straż alarmuje o wysokim ryzyku wystąpienia pożarów szczególnie w kompleksach leśnych. Dlatego teraz we współpracy z lubartowską komendą straży żadnej przedstawimy państwu najważniejsze zasady zapobiegania pożarom. 
 5. Wakacje to czas kiedy aktywnie spędzamy wolne dni. Coraz bardziej atrakcyjną formą rozrywki staje się jazda quadem. Policjanci jednak szczególnie zwracają uwagę na bezpieczeństwo, przypominając o zasadach korzystania z tego typu pojazdów. A szczegóły w poniższym materiale. 
 6. Podczas pobytu na wakacjach bardzo często korzystamy z płatności mobilnych. Coraz częstsze są też oszustwa w których tracimy pieniądze online. Funkcjonariusze z lubartowskiej komendy policji przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożno  ści aby nie paść ofiarą przestępców. 
 7. Lato to czas kiedy na plażach robi się tłoczno. Chcemy miło spędzić czas, ale nie zapominajmy że woda jest żywiołem z którym musimy obchodzić się ostrożnie. St. kpt. Michał Mazur z PSP w Lubartowie przedstawi teraz państwu najważniejsze zasady bezpieczeństwa nad wodą. 
 8.  Miejska Biblioteka Publiczna imienia Adama Mickiewicza w Lubartowie przygotowuje się do realizacji projektu regionalnego, w ramach którego będzie można poznać, ale też nauczyć się tego, co mamy najcenniejsze, czyli lokalnych wytworów artystycznych i kulinarnych.  
 9. O tym że czytanie książek dzieciom jest bardzo ważne i świetnie wpływa na rozwój dziecka doskonale już państwo wiedzą. Aby propagować czytelnictwo wśród najmłodszych ale też czytanie książek dzieciom przez rodziców czy opiekunów MBP im. Adama Mickiewicza w Lubartowie organizuje projekt dla młodych rodziców w ramach którego będą odbywały się m.in. spotkania za specjalistami z dziedziny rozwoju dziecka. 
 10. W lubartowskiej bibliotece realizowany jest projekt pn. „Blisko mamy”, W ramach którego pracownicy biblioteki przeprowadzają diagnozę potrzeb młodzieży dorosłych i seniorów. A pierwsze wyniki ankiet pokazują bardzo ciekawe zagadnienia. O szczegółach Dyrektor MBP w Lubartowie Grzegorz Winnicki.  
 11. Wraz z końcem wakacji Miejska Biblioteka Publiczna w Lubartowie będzie przeprowadzała nabór na wolontariuszy. O co chodzi i kto może się zgłosić? Szczegóły w poniższym materiale.  

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.