Informacje - edycja 667, 07.07.2023

07/07/2023

  1. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o praniu publicznie politycznych brudów przez Grzegorza Gregorowicza czy o rozżalonym Krzysztofie Paśniku. Dzisiaj ujawniamy owe brudy Gregorowicza, ale także jako pierwsza redakcja w Lubartowie informujemy, że niestety dzieje się to co zapowiadaliśmy. Okazuje się, że zaraz po tym, jak Paśnik nie otrzymał absolutorium, ten ostatni nie udzielił absolutorium prezesowi Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Zygmuntowi Osiakowi. Można powiedzieć, że to zapowiadana przez nas koalicyjna wojna. Dlaczego? Bo Osiak to prezes wskazany przez koalicyjny klub Prawo i Sprawiedliwość. To nie koniec jak wskazaliśmy tydzień temu wojny w rodzinie – kolejną osobą, która pożegnała się z pracą w ratuszu to Barbara Wabat, naczelnik ds. oświaty, podobnie jak Osiak blisko związana z PiS. Czy teraz stanowisko straci wiceburmistrz Tadeusz Małyska oraz kto odebrał na sesji głos Gregorowiczowi – o tym w naszym materiale. 
  2. Po decyzji Zarządu Powiatu Lubartowskiego, która zapadła w przerwie Sesji Rady Powiatu Lubartowskiego 28 czerwca, personel medyczny wszczął protest. Część pracowników Lubartowskiego szpitala nie zgadza się z odwołaniem przez zarząd powiatu Mirosława Makarewicza z funkcji dyrektora szpitala. W minioną środę, 5 lipca pod siedzibą Starostwa Powiatowego odbył się protest przeciwko odwołaniu Makarewicza. 
  3. Rodzinny piknik kajakowy nad Wieprzem, pod taką nazwą odbył się festyn w Sernikach w minioną niedzielę, 2 lipca, podczas którego odbyła się kolejna edycja „Festiwalu serników”. Do konkursu swoje wypieki zgłosiło blisko 40 miłośników cukiernictwa. 
  4. Tym ogrodem wyróżnia się na tle naszego regionu, tym samym dorównując miastom europejskim. Mowa o Kamionce i niedawno powstałym tam ogrodzie wertykalnym, co wyróżnia tę pozornie zwykłą ścianę z roślinami? Szczegóły w poniższym materiale.  
  5. Pałac Zamoyskich w Kozłówce był miejscem, w którym tradycje muzyczne były niezwykle żywe. Zapoczątkowała je pierwsza para kozłowieckich ordynatów, Aniela z Potockich i Konstanty Zamoyscy, a muzyka jest obecna w Kozłówce do dziś. W minioną sobotę, 1 lipca w Kaplicy Pałacowej odbył się pierwszy z koncertów z cyklu „Muzyczne inspiracje”.  
  6. „Jarmark u Szweda” to nazwa imprezy, która odbyła się w minioną niedzielę, 3 lipca w Kamionce. Nazwa jest nieprzypadkowa – pokazujemy nią, że mamy dystans do nazywanych „Szwedami” mieszkańców tego miasta. 
  7. Podczas wakacji bardzo dużo osób decyduje się na wyjazdy zagraniczne do pracy. Policjanci z lubartowskiej komendy zwracają szczególną uwagę na zachowanie zasad bezpieczeństwa, a przedstawi je Państwu sierż. Szt. Jagoda Stanicka. 
  8. Po 83 latach życia zmarł wybitny artysta rzeźbiarz z Lubartowa. Stanisław Węgielski odszedł 1 lipca. W pamięci mieszkańców pozostanie jako osoba bardzo zaangażowana społecznie i wykonująca swoją pasję do ostatnich dni. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.