Informacje - edycja 662, 02.06.2023

02/06/2023

 • Za podanie nieprawdy lub zatajenie prawdy w oświadczeniu majątkowym zgodnie z kodeksem karnym grozi pozbawienie wolności od 6 miesięcy do 8 lat – to kara, jaka grozi radnym, burmistrzom, czy pracownikom samorządowym, którzy m.in. zatają w swoim oświadczeniu miejsce zatrudnienia i co istotne dochodu otrzymywanego z tego tytułu to zgodna opinia zarówno Centralnego Biura Antykorupcyjnego jak i dr Eweliny Gierach, eksperta ds. legislacji w Biurze Analiz Sejmowych. Tymczasem radny Artur Kuśmierzak uważa, że jest inaczej i on wypełniając swoje oświadczenie majątkowe nie złamał prawa. Mało tego ma pełną świadomość, że w swoim oświadczeniu świadomie i celowo nie wskazał miejsc zatrudnienia czy dochodów uzyskiwanych z każdej umowy o pracę. Naszej redakcji udało się rozszyfrować to co ukrył przed opinią publiczną świeżo upieczony radny oraz ujawniamy kto teraz zajmie się, jak twierdzi Kuśmierzak, prawidłowo wypełnionym przez niego oświadczeniem. W naszym materiale ujawniamy, czy Kuśmierzak pracował zarówno w ratuszu jak i jednej z miejskich spółek oraz czy ów proceder trwa nadal.
 • Przekroczona emisja do atmosfery, przekroczone normy i brudne samochody – tak od prawie miesiąca wyglądało życie nieruchomości bezpośrednio sąsiadujących z lubartowskim PEC-em. Mieszkaniec Lubartowa wielokrotnie interweniował w biurze PEC przy zielonej, jednak jak twierdzi – był ignorowany. Po kilku bezskutecznych odwiedzinach w miejskiej kotłowni poprosił o interwencję Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Kontrolerzy stwierdzili, że zanieczyszczenia emitowane do powietrza przekraczały warunki dotyczące wprowadzania gazów i pyłów do powietrza.
 • W miniony wtorek, 30 maja obchodziliśmy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, z tej okazji w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie z rodzinami, które postanowiły zaopiekować się potrzebującymi domu dziećmi, tym samym tworząc rodzinę zastępczą. 
 • W ostatnim czasie w lubartowskim szpitalu zawieszone zostało działanie jednego z oddziału. Szczegóły w poniższym materiale. Na co dzień pomagają innym, mówią o potrzebujących, żeby zebrać artykuły czy pieniądze na rzecz osoby potrzebującej, ale ten dzień, 29 maja był ich świętem. Mowa o wolontariuszach oraz wszystkich osobach niosących pomoc. W miniony poniedziałek w SP w Firleju odbyła Akademia Dobrego Uczynku, podczas której złożono ukłon w stronę wszystkich niosących pomoc, ale też była to okazja to nauki najmłodszych, dlaczego tak ważne jest niesienie pomocy innym.
 • 28 maja Lubartowscy policjanci zatrzymali 34-latkę, która w terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 47 km/h i nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Kobieta miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
 • Jak doskonale wiemy policjanci stoją na straży prawa, ale też niosą pomocy, kiedy tylko jest taka potrzeba. Tym razem wsparcia potrzebuje syn jednego z policjantów, 10-letni Kacper, który walczy z nowotworem kręgosłupa. Zachęcamy również Państwa do włączenia się w tę akcję.
 • Kolejnych 5 medali z Mistrzostw Polski MMA 2023, to tryumfy, jakie zdobyli zawodnicy MKS Lubartów. Warto zaznaczyć, że część z zawodników debiutowała na tak prestiżowych zawodach. Szczegóły przedstawi prezes klubu Jakub Adamczyk.
 • W miniony poniedziałek 29 maja, nasze miasto obchodziło swoje 480. urodziny. To dopiero piękny wiek, prawda? Dlatego też należy się piękny, wyjątkowy prezent dla naszego Lubartowa. Przypominamy, że do 15 czerwca MBP w Lubartowie przyjmuje Państwa prace, w który mogą Państwo opisać jaki był dla Państwa ten dzień, co tego dnia robiliście, jak go spędziliście, a może wydarzyło się w tym dniu coś szczególnego? Zachęcamy do przesyłania swoich opowieści lub też przynoszenia ich osobiście do biblioteki.
 • A jeśli chcą Państwo nieco dłużej świętować urodziny Lubartowa to jest ku temu specjalna możliwość. Grupa Reporterska PMDK przygotowała wirtualną wystawę fotografii pt. "Lubartów 480". Na 250 zdjęciach można zobaczyć nasze miasto w wielu odsłonach.
 • Z okazji 480-lecia Lubartowa do naszego miasta przyjechały delegacje z miast partnerskich z Litwy, Ukrainy i Węgier. 26 maja w MBP w Lubartowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej miastom partnerskim.
 • Znaczna część emerytów czy rencistów podejmuje pracę, aby dorobić do swojego domowego budżetu. W ostatnim czasie będą mogli bezpiecznie dorobić więcej niż dotychczas. Dlaczego? Zarówno niższy, jak i wyższy, bezpieczny próg zarobków zwiększa się, o czym informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
 • Rodzinna Majówka, po taką nazwą 30 maja odbyło się spotkanie wychowanków, rodziców i nauczycieli PMDK w Lubartowie. Tego dnia można było zobaczyć także małych artystów w premierowym musicalu „Morskie opowieści” oraz tancerzy w wykonaniu oryginalnych choreografiach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.