Informacje - edycja 661, 26.05.2023

26/05/2023

 1. Nie dla Krzysztofa Paśnika to mocno brzmiący akcent ostatniej komisji rewizyjnej. Po raz pierwszy w historii lubartowskiego samorządu Komisja Rewizyjna negatywnie zaopiniowała budżet oraz uchwaliła wniosek, by nie udzielać burmistrzowi absolutorium. Jeżeli podczas najbliższej sesji radni podzielą stanowisko komisji rewizyjnej, to oznaczać to będzie koniec rządów PSL-owskiego burmistrza.
 2. Kilka miesięcy temu Lubartów żył protestem przeciwko budowie zakładu przetwarzania odpadów niebezpiecznych. Temat powraca jak bumerang – dlaczego, bo firma zrobiła kolejny krok w stronę budowy kontrowersyjnej inwestycji.
 3. 22 maja w jednej z lubelskich sal konferencyjnych odbyło się seminarium pn. „Współczesne wyzwania rejestracji stanu cywilnego". „Jest to odpowiedź na trudności, z jakim spotykają się obywatele z Ukrainy po przybyciu do Polski, a ponadto świetna okazja do dyskusji i rozwiązania wszelkich problemów, które pojawiają się przy obsłudze interesantów nie tylko zza naszej wschodniej granicy, ale też dla obywateli polskich” – to słowa Pani Moniki Dereckiej Prezesa Stowarzyszenia Urzędników Stanu Cywilnego RP. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Lubelski Lech Sprawka.
 4. Na facebookowej stronie ŁOWCY Pedofili pojawiło się nagranie 35-letniego mieszkańca powiatu lubartowskiego, który miał dopuścić się przestępstw o charakterze pedofilii. O komentarz do tego nagrania poprosiliśmy KPP w Lubartowie. Szczegóły w poniższym materiale.
 5. Już 3 czerwca na Dziedzińcu Pałacu Sanguszków w Lubartowie odbędzie się Piknik Ekolubartowski „Naturalnie lubelskie”. W ramach wydarzenia zaplanowano koncerty artystów wokalnych, ekologiczne produkty wystawców z naszego regionu, a także szereg atrakcji dla najmłodszych. A to tylko część z zaplanowanych elementów wydarzenia.
 6. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS rozsyłanymi przez oszustów. Nie należy klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia.
 7. Sześcioosobowa delegacja reprezentująca Polskę na XXI Kongresie Stowarzyszenia Urzędników Stanu Cywilnego w stolicy Estonii, Tallinie, a wśród nich Lubartowianka. Nie, nie przesłyszeli się Państwo. Pani Monika Derecka w dniach od 26 do 28 kwietnia brała udział właśnie w tym wydarzeniu.
 8. Za znęcanie się nad matką i groźby wobec funkcjonariuszy odpowie 42-latek, Którego policjanci z posterunków Michowie zatrzymali 14 maja. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
 9. W minioną środę 24 maja Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie odbyła się impreza, która już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń kulturalnych naszego miasta. „Premierki-przecierki”, bo o nich mowa, to wydarzenie podczas którego wychowankowie pracowni teatralnej i tanecznej PMDK zaprezentowali widowiska, których nikt wcześniej nie miał okazji zobaczyć.
 10. ZUS informuje, że płatnicy składek mogą wystąpić o zwrot nadpłaty. Kto, na jakich zasad i do kiedy może wnioskować o tę należność? Szczegóły wyjaśnia Maciej Raszewski.
 11. Miłośnicy tego nietypowego auta zjadą z całej Polski nad Jezioro Firlej. Przypominamy, że od 8 do 11 czerwca odbędzie się tam 23. Ogólnopolski Zlot Fiata Multipla.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.