Informacje - edycja 660, 19.05.2023

19/05/2023

  1. Wszyscy pamiętamy, że przed wyborami ktoś nam obiecał, że po tym, jak ten ktoś wygra to będzie inaczej. Tymczasem po wyborach zdrożało wszystko: ciepło, woda, ścieki, podatki i jeżeli ktoś z nas myślał, że to koniec to z pewnością mocno się zdziwi naszą informacją. Okazuje się, że woda i ścieki, które dostarcza i odbiera miejska spółka, gdzie Krzysztof Paśnik jako burmistrz jest najważniejszym organem, czyli zgromadzeniem wspólników, zdrożeje i to znacznie. Jeżeli wody polskie zatwierdzą propozycję podwyżek to za wodę i ścieki zapłacimy – uwaga, aż o 18% więcej.
  2. Przyznajemy, że od czasu kiedy nadaje nasza stacja, ale także w historii lubartowskiego samorządu nikt, kto występował na sesji nie doprowadził do takiego skandalu. Nigdy z owej mównicy nie padały aż takie wulgaryzmy. Boję się, że jeżeli rada miasta nie postawi tamy przed tym co czyni podczas obrad pan Gregorowicz, to debata prowadzona przez tego pana, która sięgnęła bruku z sesji na sesję będzie coraz bardziej wulgarna i pozbawiona jakichkolwiek zahamowani – tak to co czynił podczas ostatniej sesji były przewodniczący rady skomentował Jacek Tomasiak.
  3. Na ten dzień każde dziecko czeka z utęsknieniem przez cały rok, bo w końcu to jest święto najmłodszych. Mowa o dniu dziecka. Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie przygotował z okazji tego święta szczególne atrakcje.
  4. To był dzień pełen wrażeń – tak można podsumować minioną sobotę, 13 maja dla uczestników Spółdzielczej Majówki 2023. Blisko pół tysiąca mieszkańców wzięło udział w wyjeździe do Chełma i Zamościa, organizowanym przez Zarząd SM Lubartów.
  5. W tegorocznym plebiscycie Tygodnika Wspólnota Lubartowa statuetkę Człowieka Roku 2022 Ziemi Lubartowskiej zdobyła Monika Derecka. Swój głos na Derecką oddało 1265 osób. W minioną środę odbyło się uroczyste wręczenie tytułu w redakcji tygodnika.
  6. O tym, jak bardzo trzeba być ostrożnym w sieci, przekonał się 23-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Kiedy stracił dostęp do swojego konta na portalu społecznościowym, oszust skontaktował się z jego znajomymi prosząc o opłacenie zamówienia i wysłanie Blik-a. Niestety jeden ze znajomych 23-latka uwierzył w wysłaną prośbę i stracił tysiąc złotych. Apelujemy o czujność i ostrożność!
  7. Już 3 czerwca na Dziedzińcu Pałacu Sanguszków w Lubartowie odbędzie się Piknik Ekolubartowski „Naturalnie lubelskie”. W ramach wydarzenia zaplanowano koncerty artystów wokalnych, ekologiczne produkty wystawców z naszego regionu, a także szereg atrakcji dla najmłodszych. A to tylko część z zaplanowanych elementów wydarzenia.
  8. Dwa promile alkoholu w organizmie miał sprawca zdarzenia drogowego w Firleju. 11 maja 55-latek po kolizji porzucił auto i uciekł do pobliskiego lasu. Mężczyzna został szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy. Odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i jazdę bez uprawnień. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.