Informacje - edycja 659, 12.05.2023

11/05/2023

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że zasiadanie na funkcji przewodniczącego Rady Miasta jest dla byłego już przewodniczącego Grzegorza Gregorowiczem zasiadaniem przy korytku. Dlaczego warto przywołać po raz kolejny skandaliczne słowa Gregorowicza, bo ten ostatni poskarżył się do wojewody, że: mówiąc jego językiem odsunięcie go od korytka, a mówiąc normalnym językiem, podjęcie uchwały o jego odwołaniu zostały podjęte niezgodnie z prawem. Czy zatem przy korytku znów zasiądzie Gregorowicz i czy Krówczyński, tak jak twierdził w skardze Gregorowicz został wysłany niezgodnie z prawem oraz czy w końcu Grzegorz Siwek, także złamał prawo zwołując sesję, na której odwołano Gregorowicza – o tym w naszym materiale.

„Mieszkańcy os. Popiełuszki na pewno będą zadowoleni” z inwestycji obiecywał w lutym ówczesny naczelnik ds. promocji. O nowym placu mówił także Krzysztof Paśnik. Tymczasem na osiedlu Popiełuszki już od kliku lat dzieci powinny bawić się na placach zabaw, które zostały wybrane w ramach budżetu obywatelskiego. Owych wybranych przez mieszkańców Lubartowa dwóch placów oraz siłowni wciąż nie ma. Co powinno się zrobić z tymi, którzy sztucznie blokują projekty w ramach budżetu obywatelskiego oraz bujają w obłokach – o tym w naszym materiale.

Po atrakcjach dla dorosłych mieszkańców spółdzielni czas na najmłodszych. Już 2 czerwca na placu przy ul. Zielonej odbędzie się Spółdzielczy Dzień Dziecka 2023. O zaplanowane atrakcje oraz od kiedy będą wydawane bilety zapytaliśmy prezesa spółdzielni Jacka Tomasiaka.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lubartowie z okazji 480. rocznicy powstania Naszego Miasta planuje wydanie niecodziennej publikacji, ale do tego przedsięwzięcia potrzebuje wsparcia Mieszkańców. „Będzie to swego rodzaju kapsuła czasu, którą będzie można odkryć za np. 30 lat i zobaczyć, jak 29 maja 2023r. spędzili mieszkańcy Lubartowa i osoby z nim związane” – tak o tym przedsięwzięciu mówi dyrektor biblioteki Grzegorz Winnicki. W jaki sposób można dołożyć swoją cegiełkę do tego wydarzenia? O tym w poniższym materiale.

5 maja 2023 r. wychowankowie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie wystąpili z koncertem upamiętniającym uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Program "Witaj maj, Trzeci Maj" przygotowali nauczyciele pracowni muzycznej.

Pokaz pojazdów i sprzętu Wojska Polskiego oraz Sił NATO odbędzie się 13 maja, w sobotę na placu przed Starostwem Powiatowym w Lubartowie. Do naszego miasta zjedzie ciężki sprzęt wojskowy, w tym Kołowy Transporter Opancerzony ROSOMAK czy Wóz Ewakuacji Medycznej.

Uczniowie z tej szkoły mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami z konkursów i olimpiad przedmiotowych, zawodów sportowych czy innowacyjnych. Mowa o uczniach z ZS nr 2 w Lubartowie. A o ich osiągnięciach powiemy w poniższym materiale.

W młodych artystach jest wielki talent, co potwierdza wystawa prac Tymka Stecia w Galerii Szkraba w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubartowie. Tymek jest pierwszym artystą, którego prace są opublikowane w tej galerii, ale biblioteka zaprasza innych małych artystów do pokazania swoich prac, nie tylko tych na papierze, ale też tych przestrzennych.

A teraz w trosce o Państwa zdrowie zapraszamy na nowy program, który poprowadzi dyplomowana fizjoterapeutka, instruktorka fitness i pilates, Agnieszka Targońska.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.