Informacje - edycja 658, 05.05.2023

05/05/2023

Przez kilka ostatnich sesji nie było sporów, nie było także słów, które nie powinny padać podczas debaty publicznej. Podczas owych sesji na Sali nie było byłego przewodniczącego Grzegorza Gregorowicza. Ów radny pojawił się w końcu na obradach i od razu porównał prezydium czyli funkcję przewodniczącego do korytka.

Miała być debata o przekazaniu linii przesyłowych tym, z których środków zostały one wybudowane. Debata się obyła, ale żadnej deklaracji ze strony byłego przewodniczącego rady nadzorczej w spółdzielni mieszkaniowej nie padło. Mowa o Krzysztofie Paśniku, który kiedy działał w spółdzielni, a nie był jeszcze burmistrzem, składał daleko idące deklaracje. Broni nie składa prezes Jacek Tomasiak, który w najbliższy poniedziałek złoży w ratuszu wniosek podpisany przez dwa tysiące właścicieli mieszkań w spółdzielni mieszkaniowej. Podczas spotkania okazało się, że wbrew wcześniejszym pogłoskom odłączenie się spółdzielni od Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej nie wpłynie na wzrost kosztów dla innych odbiorców ciepła z PEC – tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele spółki. Maciej Polak, który po wyborach w 2018 roku wszedł do rady nadzorczej PEC, podczas spotkania wskazał, że PEC może oddać sieci spółdzielni, jeżeli ta ostatnia zapłaci za nie 50 mln. zł. Za co każe płacić mieszkańcom spółdzielni Polak? – o tym w naszym materiale.

3 maja to jeden z najważniejszych dni w roku dla każdego Polaka. Tego dnia bierzemy udział w uroczystościach upamiętniających Uchwalenie Konstytucji RP, czyli najważniejszego dokumentu w naszym kraju. W tym roku przypada 232. Rocznica tego ważnego wydarzenia.

Już za tydzień wielka spółdzielcza majówka. O czym powinniśmy pamiętać 13 maja oraz jak się przygotować do tego dnia – o tym w naszym materiale.

1 maja w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce odbyła się Mundurowa Majówka – Majówka z „Sokołem”. Pokazy gimnastyczne, wernisaż wystawy plenerowej czy występ Zespołu Pieśni i Tańca „Sokół” to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano w programie.

26 kwietnia w Sali Widowiskowej SM w Lubartowie odbył się XII Przegląd wiersza z Casprem pn. „W krainie Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”. Mali artyści z lubartowskich przedszkoli recytowali wiersze właśnie tych dwóch poetów.

28 kwietnia w murach hali sportowej przy ul. Chopina swoją przygodę ze szkołą średnią zakończyło blisko 200 uczniów. Tego dnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Zdrowy kręgosłup, brak bólu w poszczególnych partiach ciała i sprawność fizyczna w każdym wieku. Ćwiczenia na poszczególne partie ciała z dokładnym wyjaśnieniem techniki. Zestawy dla każdego, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. A to wszystko w nowym programie, pod okiem certyfikowanej specjalistki, już niebawem na antenie Kanał S.

4 maja tegoroczni maturzyści zasiedli do pierwszej części egzaminu dojrzałości, czyli do matury podstawowej z języka polskiego. Tuż po wyjściu z Sali egzaminacyjnej zapytaliśmy maturzystów o ich wrażenia z pierwszych zmagań podczas maturalnego maratonu.

Zapraszamy Państwa na najświeższe informacje z ZS nr 2 w Lubartowie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.