Informacje - edycja 657, 28.04.2023

28/04/2023

To kolejna próba ograniczania radnym ich uprawnień wynikających z Konstytucji a osoby które to czynią powinny pożegnać się ze sprawowaniem jakichkolwiek funkcji w jednostkach samorządu terytorialnego – to słowa Jacka Tomasiaka, który odniósł się w ten sposób do pisma prezesa PEC Lecha Klizy, który wezwał przewodniczącego Komisji Rewizyjnej do zaniechania kontroli w PEC. Kliza uznał, że kontrola jaką chce przeprowadzić Komisja Rewizyjna nie może być prowadzona, bo Komisja nie ma do niej prawa. Kliza do wezwania załączył pismo przewodniczącego Rady Nadzorczej PEC Macieja Polaka, który wprost stwierdził, że: „Komisja Rewizyjna nie ma kompetencji do prowadzenia bezpośrednich kontroli w spółkach komunalnych”. Okazuje się, że zarówno Kliza jak i Polak nie mają racji – tak wynika ze stanowiska Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, który wprost wskazał, że Komisja Rewizyjna ma prawo kontrolować taka spółkę jak PEC. O tym co chcieli skontrolować radni zasiadający w Komisji Rewizyjnej, a co tak nie spodobało się Klizie i Polakowi – o tym w naszym materiale

. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie zakończyła już wydawanie biletów na wyjazd w ramach Spółdzielczej Majówki 2023. Dla tych, którzy zdążyli się zapisać przypominamy szczegóły organizacyjne.

Lubartowski szpital zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi. Na koniec 2021 roku strata sięgała ponad 30,5 mln zł, kolejny rok zakończył się ze stratą o ponad 100% większą, czyli ponad 64 mln zł. Niemałe zamieszanie wprowadziły opublikowane w minionych tygodniach wysokości zarobków w szpitalu. Regionalna Izba Obrachunkowa ostrzega, że szpitalowi może grozić utrata płynności finansowej.

Do lubartowskiej policji zgłosiła się 23-latka z Gminy Firlej, która padła ofiarą oszustwa. Policjanci ostrzegają przed spoofingiem, czyli oszustwami, w których przestępcy podszywają się np. pod pracowników banku.

Za posiadanie środków odurzających odpowie 33-letni mieszkaniec Lubartowa. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy 20 kwietnia na klatce schodowej jednego z bloków. Miał pecha, bo zapach marihuany wyczuł od niego wychodzący do pracy policjant.

23 kwietnia tuż przed godziną 21:00 doszło do pożaru sadzu w miejscowości Nowy Uścimów. O szczegółach st. kpt. Michał Mazur.

26 kwietnia w MBP im. Adama Mickiewicza w Lubartowie odbył się wieczór pełen kultury, a było bardzo ciekawie. 

„Muzyka łączy pokolenia” to koncert, który na stałe wpisał się w najważniejsze wydarzenia Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie. Tegoroczny koncert odbył się 22 kwietnia i połączył pokolenia na scenie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Przed opublikowaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.